Strona głównaWiadomościPolskaUciekł na Białoruś i znów prowokuje. Były sędzia Szmydt wrzucił do sieci...

Uciekł na Białoruś i znów prowokuje. Były sędzia Szmydt wrzucił do sieci zdjęcie [FOTO]

-

- Reklama -

Sędzia Tomasz Szmydt, który wyjechał na Białoruś, nie tylko bryluje w mediach rosyjskiej i białoruskiej propagandy, ale także prowokuje Polskę i Polaków za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Sędzia II Wydziału Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie Tomasz Szmydt, formalnie przebywający od 22 kwietnia do 10 maja na urlopie, pojawił się na początku maja na konferencji prasowej w Mińsku.

Państwowa białoruska agencja prasowa BiełTA poinformowała, że poprosił władze Białorusi o „opiekę i ochronę”. Sędzia powiadomił, że zrzeka się dotychczasowego stanowiska w WSA „ze skutkiem natychmiastowym”.

Następnie Szmydt zaczął pojawiać się w białoruskich i rosyjskich mediach i powtarzać tezy tamtejszej propagandy, a siebie przedstawiać jako ofiarę represji za poglądy.

Szmydt wciąż ma dostęp do swoich mediów społecznościowych, m.in. platformy X, na której wrzuca prowokujące wpisy.

„Wbrew temu, co media zachodnie wmawiają ludziom, w sklepach na Białorusi jest wszystko. Pełen asortyment towarów, w przystępnych cenach i bardzo dobrej jakości. Pomimo sankcji Białoruś rozwija się i jest łącznikiem pomiędzy wschodem a zachodem” – pisze m.in. były sędzia.

Szmydt fotografuje się też z tym „asortymentem”. Trudno nie mieć wrażenia, że wypełnia on po prostu rolę w scenariuszu białoruskiej propagandy.

W Polsce nic dobrego Szmydta raczej nie czeka. Prokuratura Krajowa prowadzi czynności sprawdzające „w kierunku” szpiegostwa.

Źródło:X, NCzas, PAP

Najnowsze