Strona głównaWiadomościPolskaNie żyje znany piłkarz. Był reprezentantem Polski, medalistą olimpijskim i królem strzelców

Nie żyje znany piłkarz. Był reprezentantem Polski, medalistą olimpijskim i królem strzelców

-

- Reklama -

W wieku 79 lat zmarł we Francji były piłkarz reprezentacji Polski i Zagłębia Sosnowiec Andrzej Jarosik – poinformował klub. Jarosik wywalczył w polskich barwach złoty medal igrzysk olimpijskich w Monachium (1972). W kadrze wystąpił 25 razy, strzelił 11 goli.

W latach 1962-1974 rozegrał w barwach Zagłębia Sosnowiec 265 meczów ówczesnej 1. ligi (dziś ekstraklasa), w których strzelił 113 goli. W sezonach 1969/70 i 1970/71 był królem strzelców tych rozgrywek.

Karierę w kadrze zakończył w 1972 podczas meczu z Bułgarią w Starej Zagorze, a po raz ostatni mecz w barwach Zagłębia zagrał 10 listopada 1974 roku. Sosnowiczanie przegrali wtedy w Gdyni z Arką 0:1.

Po wyjeździe z Polski grał we Francji (RC Strasbourg oraz SC Toulon) i tam mieszkał do śmierci.

Zmarł w wieku 79 lat w małej miejscowości Saint-Mandrier-sur-Mer niedaleko Tulonu.

Jak poinformowano w komunikacie, były reprezentant zmarł 23 kwietnia, ale dopiero we wtorek ta informacja dotarła do klubu.

Przed sobotnim meczem 1. ligi z Miedzią Legnica kibicie na sosnowieckim stadionie uczczą pamięć zmarłego minutą ciszy, a piłkarze gospodarzy zagrają z czarnymi opaskami na rękawach koszulek.

Najnowsze