Strona głównaWiadomościPolskaAndrzej Duda o serii pożarów: "Może to być próba destabilizacji sytuacji w...

Andrzej Duda o serii pożarów: „Może to być próba destabilizacji sytuacji w Polsce”

-

- Reklama -

Trudno nie mieć podejrzenia czy obawy, że seria pożarów, do której doszło w Polsce, nie jest przypadkowa, a jest próbą destabilizacji sytuacji w Polsce przez „czynniki zewnętrzne” – powiedział prezydent Andrzej Duda. Podkreślił przy tym, że sprawa jest badana przez odpowiednie organy.

Podczas wtorkowego spotkania z mediami w stolicy Kataru prezydent Andrzej Duda został zapytany o serię pożarów, która przez niektórych jest rozpatrywana w kategorii rosyjskiej prowokacji.

„W ostatnich dniach mieliśmy do czynienia chyba z pięcioma czy sześcioma bardzo poważnym pożarami w różnych miejscach Polski. Trudno nie mieć takiego podejrzenia, takiej obawy, że pożary mogą nie mieć charakteru przypadkowego i że to mogą być po prostu podpalenia – a w istocie, że może to być próba destabilizacji sytuacji w Polsce przez działania czynników zewnętrznych” – powiedział prezydent.

Podkreślił przy tym, że sprawy te są badane przez „odpowiednie organy”.

W ciągu ostatnich kilku dni doszło m.in. do pożaru w warszawskiej hali targowej przy ul. Marywilskiej oraz na nielegalnym składowisku odpadów w Siemianowicach Śląskich. W obu przypadkach wszczęto już śledztwo.

Źródło:nczas.info/PAP

Najnowsze