Strona głównaWiadomościŚwiatRosja będzie ćwiczyć użycie broni atomowej

Rosja będzie ćwiczyć użycie broni atomowej

-

- Reklama -

Federacja Rosyjska będzie zwiększać gotowość niestrategicznych sił nuklearnych. W tym celu, zgodnie z decyzją podjętą przez Władimira Putina, przeprowadzone zostaną ćwiczenia użycia broni atomowej.

Sztab Generalny rozpoczął już przygotowania oddziałów rakietowych Południowego Okręgu Wojskowego, w tym samolotów i sił morskich, które będą ćwiczyć użycie niestrategicznej broni nuklearnej – poinformował Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej.

„Na polecenie Naczelnego Wodza Sił Zbrojnych Rosji oraz w celu podniesienia gotowości niestrategicznych sił nuklearnych do realizacji celów bojowych, Sztab Generalny rozpoczął przygotowania do przeprowadzenia w najbliższej przyszłości ćwiczeń z formacjami rakietowymi Południowego Okręgu Wojskowego z udziałem samolotów i sił morskich” – czytamy w oświadczeniu ministerstwa.

Rosjanie przygotowują „zestaw ćwiczeń mających na celu przećwiczenie przygotowania i użycia niestrategicznej broni jądrowej”.

Kreml podaje, że ćwiczenia mają na celu utrzymanie gotowości personelu i wyposażenia jednostek do użycia broni jądrowej.

„Ćwiczenia mają na celu utrzymanie gotowości żołnierzy i sprzętu do bojowego użycia niestrategicznej broni nuklearnej, aby reagować i bezwarunkowo zapewnić integralność terytorialną i suwerenność państwa rosyjskiego w odpowiedzi na prowokacyjne oświadczenia i groźby niektórych zachodnich urzędników pod adresem Federacji Rosyjskiej” – czytamy w komunikacie.

Najnowsze