Strona głównaWiadomościPolitykaBosak OSTRO o Kaczyńskim. "Trudny jest los pozerów!"

Bosak OSTRO o Kaczyńskim. „Trudny jest los pozerów!”

-

- Reklama -

W sobotę w Warszawie odbyła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości pod hasłem „Wolni Polacy wobec zmian traktatowych Unii Europejskiej”. Wicemarszałek Sejmu i współprzewodniczący Konfederacji Krzysztof Bosak wytknął pomyłkę prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu.

– Zacznę od słów, które są znane, ale warto je powtarzać. Jesteśmy Polakami i mamy polskie obowiązki – stwierdził w przemówieniu podczas sobotniej konwencji Kaczyński, cytując Romana Dmowskiego.

Do tych słów odniósł się Bosak. „Jarosław Kaczyński przemówienie zaczął od najbardziej znanego cytatu z Dmowskiego i oczywiście go przekręcił. Trudny jest los pozerów!” – stwierdził.

Chodzi oczywiście o słowa Dmowskiego opublikowane we wstępie do „Myśli nowoczesnego Polaka”. „Jestem Polakiem – więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka”.

Czytaj także: Kaczyński kontra Kaczyński. Prezes PiS trzy lata temu mówił zupełnie co innego, niż dziś

„PiS dziś zrobił przygotowywaną od pół roku konferencję na tematy europejskie. Miało być coś więcej, a wyszła kolejna partyjna konwencja. Do ostatniej chwili trzymana w tajemnicy, a więc zamknięta dla normalnych uczestników, mimo wydanych setek tysięcy złotych. Bez chyba prawie żadnych gości z zagranicy” – ocenił w innym wpisie Bosak.

„Wielokrotnie przesuwana, ostatecznie zupełnie bezsensu zbiegająca się z węgierską edycją CPAC. Oczywiście bez prawdziwych sił antyunijnych, z bezpieczną, pozorowaną i kontrolowaną debatą. Bez odniesienia do katastrofalnych błędów ostatnich ośmiu lat w polityce europejskiej. Za to z wielką porcją gładkich biało-czerwonych frazesów” – skwitował wicemarszałek Sejmu.

Źródło:dziennik.pl/X

Najnowsze