Strona głównaOpinieSośnierz bez ogródek. "Unia Europejska jest antyprzykładem"

Sośnierz bez ogródek. „Unia Europejska jest antyprzykładem” [VIDEO]

-

- Reklama -

Unia Europejska jest antyprzykładem tego, jak należy prowadzić politykę migracyjną – zrecenzował działania UE Dobromir Sośnierz z Konfederacji.

Sośnierz gościł w Telewizji Republika, gdzie wraz z posłem Sławomirem Ćwikiem z Polski 2050 dyskutował na temat unijnej polityki migracyjnej.

Polityk od Szymona Hołowni przekonywał, że unijny pakt migracyjny ma rozwiązać problem nielegalnych imigrantów od kilku lat szturmujących europejskie granice. Przypomnijmy, że pakt ten nakazuje krajom członkowskim przyjąć imigrantów lub też płacić po 20 tysięcy euro kary od każdego nieprzyjętego imigranta.

Ze stanowiskiem posła Polski 2050 zdecydowanie nie zgodził się Sośnierz z Konfederacji.

Pan Ćwik mówi, że Unia Europejska pomoże nam uszczelnić granice. To tak jakbyśmy zaimportowali sobie tutaj doradców gospodarczych z Wenezueli do zwalczania inflacji. Przecież Unia Europejska jest antyprzykładem tego, jak należy prowadzić politykę migracyjną – powiedział były poseł.

Dodał, że gdyby UE wiedziała, jak radzić sobie z problemem, to problem byłby dawno rozwiązany. – Co najwyżej to oni mogą się od nas nauczyć, a nie my od nich – podsumował Sośnierz.

Najnowsze