Strona głównaWiadomościPolskaPogrzeb zabitego przez izraelską armię Damiana Sobola. Zdjęcia z kościoła wywołają aferę?...

Pogrzeb zabitego przez izraelską armię Damiana Sobola. Zdjęcia z kościoła wywołają aferę? [FOTO]

-

- Reklama -

W sieci pojawiły się zdjęcia z ostatniego pożegnania Damiana Sobola, który zginął w izraelskim ostrzale konwoju humanitarnego w Strefie Gazy. Już teraz można przewidzieć, że posadzka w przemyskim kościele może wzbudzić spore kontrowersje za granicą i spotkać się z brakiem zrozumienia.

W pogrzebie Sobola wzięło udział wiele osób, w tym ambasador Palestyny w Polsce Mahmoud Khalifa, a także założyciel organizacji World Central Kitchen, do której należał wolontariusz, Jose Andres. Na zdjęciach z uroczystości, oprócz licznych wieńców, można zobaczyć także Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia, którym Soból został pośmiertnie odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Uwagę przykuwa na zdjęciach posadzka kościoła w Przemyślu, która jest ozdobiona swastykami. Ozdoby, 12 figur zodiaku i swastyki symbolizujące szczęście, pochodzą z 1925 roku i nie mają oczywiście nic wspólnego z nazizmem.

Nietrudno jednak przewidzieć, że nie każdy będzie potrafił to zrozumieć. Szczególnie, że w całą sprawę zamieszane jest państwo Izrael, które jest szczególnie wyczulone na punkcie takich symboli i może wykorzystać te zdjęcia do uprawiania brzydkiej propagandy.

Dość napisać, że nekrolog Polaka zabitego przez izraelskie wojsko media nazwały „antysemickim”.

Zresztą nie trzeba aż tak daleko wybiegać w przyszłość, bo już teraz, nasi rodzimi internauci także wykazują się ignorancją, co widać po wpisach w mediach społecznościowych.

Najnowsze