Strona głównaWiadomościŚwiatChcą przyciągnąć jeszcze więcej polskich turystów. Otwarto nowe połączenie lotnicze

Chcą przyciągnąć jeszcze więcej polskich turystów. Otwarto nowe połączenie lotnicze

-

- Reklama -

Chorwacja oczekuje w 2024 roku rekordowego sezonu turystycznego. Władze kraju nieustannie inwestują w kampanie promocyjne, mające ściągać nad Adriatyk coraz więcej Polaków.

Kolejnym krokiem mającym przyciągnąć więcej turystów z Polski jest otworzenie bezpośredniego połączenia lotniczego Warszawa-Split. Będzie je obsługiwał LOT.

Chorwacja jest ulubionym wakacyjnym kierunkiem Polaków, który od lat znajduje się na szczycie letnich wyjazdów. W ubiegłym roku przyjechało tutaj ponad 1 mln 80 tys. Polaków. W relacjach naszych państw da się wyczuć wspaniałą energię – powiedział podczas konferencji w Splicie prezes PLL LOT Michał Fijoł.

W Chorwacji pojawiło się najwięcej jak dotąd połączeń lotniczych – 70 firm obsługuje ponad 500 kierunków pomiędzy chorwackimi lotniskami i miastami na świecie czy w Europie.

Tamtejszy portal internetowy Dnevnik twierdzi, że „Polakom Chorwacja kojarzy się ze wspaniałymi pejzażami, morzem, zabawą i dlatego – wydaje się – nie będą im aż tak bardzo przeszkadzały podwyższone przez inflację ceny.

„Jest jeszcze wielu Polaków, którzy Chorwacji dotąd nie odwiedzili, dlatego nieustannie inwestujemy w kampanie promocyjne w Polsce” – podkreśliła Ivana Vladović, dyrektora biura ds. turystyki władz miejskich w Splicie.

Przy okazji otwarcia połączenia Warszawa-Split do Dalmacji przyleciało 180 polskich agentów turystycznych i dziennikarzy.

Źródło:PAP/nczas.info

Najnowsze