Strona głównaWiadomościŚwiatTragiczna pomyłka. Dzieci zjadły trutkę na szczury zamiast cukierków

Tragiczna pomyłka. Dzieci zjadły trutkę na szczury zamiast cukierków

-

- Reklama -

Ponad 40 dzieci w wieku od trzech do pięciu lat trafiło do szpitala po zjedzeniu w przedszkolu trutki na szczury, którą wzięły za cukierki – poinformował we wtorek Departament Zdrowia prowincji Gauteng w RPA.

„Po przebadaniu 41 dzieci 17 zostało przyjętych w poniedziałek po południu do szpitala Chris Hani Baragwanath na nocną obserwację, pozostałych 24 wypisano do domu w zadowalającym stanie” – poinformowały władze szpitala.

Tego samego dnia w oddzielnym incydencie 10 osób, w tym dwoje dorosłych i ośmioro dzieci, zostało skierowanych do szpitala regionalnego w Johannesburgu również z powodu zatrucia pokarmowego.

Te dwa przypadki zbiorowego zatrucia zwiększają całkowitą liczbę zarejestrowanych od października ubiegłego roku incydentów związanych z żywnością do 863. W tym czasie zatrucie się żywnością doprowadziło do śmierci 11 osób.

Władze prowincji Gauteng wezwały rodziców i opiekunów do ochrony dzieci przed ryzykiem zatrucia pokarmowego i zaleciły każdemu, kto doświadcza objawów takich jak gorączka, dreszcze, skurcze, nudności, wymioty lub biegunka, aby natychmiast zgłosił się do lekarza.

Źródło:nczas.info/PAP

Najnowsze