Strona głównaWiadomościŚwiatKlaus Schwab w ciężkim stanie w szpitalu? Rothschild: „Skrajnie prawicowa sfera spiskowa”

Klaus Schwab w ciężkim stanie w szpitalu? Rothschild: „Skrajnie prawicowa sfera spiskowa”

-

- Reklama -

W mediach społecznościowych pojawiły się nieoficjalne doniesienia, jakoby założyciel Światowego Forum Ekonomicznego, 86-letni Klaus Schwab miał trafić w poważnym stanie do szpitala. Jak na razie jednak nikt nie potwierdza tych informacji.

Schwab jest niemieckim inżynierem i ekonomistą, najbardziej znanym z założenia Światowego Forum Ekonomicznego (WEF), na którym obecnie pojawiają się najważniejsze osoby z całego świata. W związku z tym coroczne spotkania WEF owiane są aurą tajemniczości.

Teraz w sieci pojawiły się doniesienia, jakoby 86-letni Schwab, miał trafić w poważnym stanie do szpitala. „Krążą plotki, że Klaus Schwab ciężko zachorował” – napisał Matt Wallace, prawicowy komentator, którego obserwuje na portalu X ok. 1,7 miliona osób.

„Klaus Schwab został najwyraźniej przyjęty do szpitala poważnie chory. Tak czy inaczej, nie przeszkadza mi to” – napisał z kolei brazylijski doktor Simon Goddek. Ani Wallace, ani Goddek, nie przedstawili jednak żadnych dowodów na poparcie swoich tez, nie podali także źródła owych rewelacji. W sieci pojawiły się natomiast już głosy sceptyczne wobec tych doniesień.

Swoje trzy grosze dorzucił Mike Rothschild, autor kilku książek o „teoriach spiskowych”, w tym o ruchu QANON. „Skrajnie prawicowa sfera spiskowa ćwierka, że szef WEF Klaus Schwab został hospitalizowany, tyle że żaden rzeczywisty serwis informacyjny o tym nie poinformował i nie mogę znaleźć żadnych dowodów na to, że to prawda” – napisał.

Prawicowe media zauważają natomiast, że przy informacjach nie pojawiły się żadne oznaczenia umieszczane przez tzw. weryfikatorów faktów, czyli zwyczajnych cenzorów, którzy w takich przypadkach zazwyczaj działają błyskawicznie. Póki co zatem nikt ani nie potwierdza, ani zaprzecza, doniesieniom, jakie pojawiły się w mediach społecznościowych.

Źródło:PAP

Najnowsze