Strona głównaOpinieAwantura o CPK. Bosak OSTRO o Trzaskowskim: "Albo zaściankowy i odizolowany od...

Awantura o CPK. Bosak OSTRO o Trzaskowskim: „Albo zaściankowy i odizolowany od wiedzy, albo świadomie kłamie”

-

- Reklama -

Albo całkowicie zaściankowy i odizolowany od wiedzy na temat tego jak wyglądają międzynarodowe lotniska przesiadkowe, albo świadomie kłamie – napisał o Rafale Trzaskowskim Krzysztof Bosak.

Niemiecki 'Die Welt” napisał ostatnio, że budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego to wypowiedzenie wojny niemieckiemu przemysłowi lotniczemu. Trzaskowski, goszcząc w Radio ZET, pytany był, czy to nie jest wystarczający powód, dla którego Polska powinna właśnie CPK zbudować. Platforma Obywatelska, z Trzaskowskim na czele, raczej sceptycznie podchodzą do tej koncepcji.

Prowadzący rozmowę red. Bogdan Rymanowski zauważył, że Niemcy boją się konkurencji i może należałoby to wykorzystać. Trzaskowski nie jest jednak przekonany do CPK.

Zróbmy im konkurencję Okęciem i rozbudowanym Modlinem (dwa warszawskie lotniska – red.), zróbmy im taką konkurencję, żeby się w ogóle nie pozbierali – odpowiedział Trzaskowski.

Rymanowski zwrócił uwagę, że Okęcie ma ograniczenia infrastrukturalne, których nie da się przeskoczyć. – Ale nie Modlin. Modlin jest na gruntach Skarbu Państwa, nikogo nie trzeba wyrzucać, jest bliżej Warszawy, jest lepiej skomunikowany, zróbmy Niemcom taką konkurencję, żeby się nie pozbierali, ale taką, która również nie likwiduje Okęcia – kontynuował Trzaskowski.

Na pytanie, by wprost określił się, czy nie chce budowy CPK, Trzaskowski odparł: – Ja czekam na analizy, na wyniki audytu.

Pierwsze wyniki audytu minister Maciej Lasek z PO zapowiadał na koniec marca. Po nich ani widu, ani słychu, a w międzyczasie unieważniono przetargi na cztery audyty. Trzaskowski nie widzi w tym żadnego problemu. – Tam jest taki bałagan, że to nie jest takie proste. Prawdopodobnie sprawa była czy jest tak zawiła i tak skomplikowana – a znając PiS, to nie jest nic dziwnego – że trzeba jeszcze trochę poczekać – mówił Trzaskowski, upierając się, że Lasek to właściwy człowiek na właściwym miejscu.

Do słów Trzaskowskiego, szczególnie do tych, zrobić Niemcom konkurencję Okęciem i Modlinem a nie CPK, odniósł się Krzysztof Bosak z Konfederacji.

„Ten człowiek jest albo całkowicie zaściankowy i odizolowany od wiedzy na temat tego jak wyglądają międzynarodowe lotniska przesiadkowe albo świadomie kłamie” – uważa Bosak.

„Jeśli lotnisko z potencjałem na hub miałoby powstać w Modlinie, a nie w Baranowie, to trzeba by tam zrobić inwestycję podobnej skali i zaangażować podobne środki jak na CPK, bo obecnie tam nie ma prawie nic. Były także prowadzone analizy skomunikowania Modlina z Warszawą i nie wypadały korzystniej niż Baranowa” – napisał wicemarszałek Sejmu.

Najnowsze