Strona głównaWiadomościPolskaSzokująca deklaracja kandydatki PiS na prezydenta Łodzi. "Łódź uzyska dostęp do morza"...

Szokująca deklaracja kandydatki PiS na prezydenta Łodzi. „Łódź uzyska dostęp do morza” [VIDEO]

-

- Reklama -

Posłanka i kandydatka PiS na prezydenta Łodzi Agnieszka Wojciechowska van Heukelom powiedziała w „lany poniedziałek” oraz obchodzony tego dnia Prima Aprilis, że za jej kadencji Łódź uzyska dostęp do morza. Zaznaczyła, że będzie to morze możliwości i pomysłów.

Kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta miasta w Poniedziałek Wielkanocny, nazywany też „lanym poniedziałkiem” zorganizowała konferencję prasową przed Aquaparkiem Fala w Łodzi. W komunikacie wysłanym mediom zapowiedziała wygłoszenie przełomowej deklaracji w tych wyborach.

- Reklama -

Podczas spotkania z dziennikarzami Wojciechowska van Heukelom mówiła m.in. o niedawnej deklaracji rządzącej miastem Hanny Zdanowskiej, która zadeklarowała powstanie aquaparku w dzielnicy Widzew. Za nadzór nad budową, a następnie zarządzanie nowym obiektem, ma odpowiadać Aquapark Fala.

„Problem w tym, że ta propozycja była wcześniej składana w poprzedniej kampanii (wyborczej) i nigdy niezrealizowana. Widocznie wypalona pani prezydent o tym zapomina. Aquapark w Łodzi ma swoją historię i jest to miejsce swoistej dynastii Koalicji Obywatelskiej” – powiedziała Wojciechowska van Heukelom.

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Jak wskazała, wśród prezesów miejskiej spółki byli m.in. b. minister sportu w rządzie PO-PSL Andrzej Biernat oraz obecny poseł KO Dariusz Joński.

„Ponieważ w tej kampanii wszyscy leją wodę, nie tylko w 'lany poniedziałek’, postanowiłam przebić te wszystkie propozycje i deklaruję łodzianom, że jeżeli zostanę prezydentem, Łódź uzyska dostęp do morza” – oświadczyła kandydatka PiS w obchodzonym również w poniedziałek Prima Aprilis.

Dopytywana przez dziennikarzy, w jaki sposób zamierza tego dokonać, odpowiedziała, że będzie to „morze możliwości i morze pomysłów”.

„Dlatego nie traktuję tego, jak żart, mimo, że jest taki wesoły dzień. Chciałbym zadeklarować dostęp Łodzi do morza. Do morza możliwości, morza pomysłów i wypłynięcia na szerokie wody” – podkreśliła.

Wojciechowska van Heukelom wyjaśniła, że wśród jej pomysłów jest przywrócenie Łodzi dawnej świetności miasta przedsiębiorców, sztuki, filmu, powrotu do Łodzi wielkiego sportu, nadanie miastu charakteru, realizowanie polityki zrównoważonego rozwoju oraz prowadzenie promocji na odpowiednim poziomie.

Wybory samorządowe odbędą się w najbliższą niedzielę. Druga tura bezpośrednich wyborów wójtów, burmistrzów, prezydentów miast zaplanowana jest na 21 kwietnia.

Źródło:nczas.info/PAP
spot_img

Najnowsze