Strona głównaWiadomościPolitykaMały plus rządów Tuska. Likwidacja TYCH stanowisk

Mały plus rządów Tuska. Likwidacja TYCH stanowisk [FOTO]

-

- Reklama -

Na stronach Rządowego Centrum Legislacji został opublikowany projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie zniesienia 32 pełnomocników rządu. Do tej pory było ich 51.

Jak proponuje zapis w projekcie „znosi się 32 pełnomocników rządu”. Wynika z niego, że zostali oni powołani przez b. premiera Mateusza Morawieckiego.

Z informacji ze strony KPRM wynika też, że obecnie jest ich 51.

Planowane jest zlikwidowanie stanowisk pełnomocników m.in. do spraw Wspierania reform na Ukrainie, Społeczeństwa Obywatelskiego, Polityki surowcowej państwa, Działań związanych z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń na terytorium RP, Jednolitego rynku cyfrowego, Małych i średnich przedsiębiorstw. Pełna lista poniżej.

Warto dodać, że likwidacja stanowisk rządowych pełnomocników była jednym ze stu „konkretów” na sto dni Donalda Tuska. Wobec realizacji zaledwie kilku (lub kilkunastu, w zależności jak liczyć) ze stu „konkretów” najwyraźniej naprędce postanowiono odwołać pełnomocników. To akurat dobry ruch, bo każde odchudzenie administracji państwowej jest posunięciem słusznym. Niestety, tak w 100 proc. to nawet i tego „konkretu” nie udało się zrealizować. Tusk zapowiadał likwidację 42 stanowisk rządowych pełnomocników, a ostatecznie na 100 dni, z małym poślizgiem, zlikwiduje 32 stanowiska.

Likwidacja stanowisk rządowych pełnomocników.

Najnowsze