Strona głównaWiadomościŚwiatFala antyrządowych protestów. Kilkanaście osób zatrzymanych

Fala antyrządowych protestów. Kilkanaście osób zatrzymanych

-

- Reklama -

Co najmniej 11 uczestników trwających od niedzieli antyrządowych protestów na Kubie zostało zatrzymanych przez służby policyjne, podają w środę niezależne kubańskie media.

Według portali Cibercuba i 14ymedio dokładna liczba zatrzymanych manifestantów nie jest znana. Spodziewają się one kolejnych zatrzymań w związku ze stale prowadzonymi demonstracjami w kilku miastach wyspy.

Z danych organizacji praw człowieka Justicia 11J wynika, że pomiędzy niedzielą, kiedy w kilku miejscach wyspy wybuchły masowe protesty, a wtorkiem służby wierne kubańskiemu reżimowi zatrzymały dziesięciu demonstrantów.

Władze Justicia 11J sprecyzowały, że podają tylko potwierdzone przypadki aresztowań, a łączna liczna zatrzymań może być znacznie wyższa.

Główną przyczyną demonstracji są powszechne i długotrwałe przerwy w dostawach energii elektrycznej, które w środę potwierdziła odpowiedzialna za dostawy prądu państwowa spółka UNE.

Z informacji przekazywanych przez internautów wynika, że w wielu miastach Kuby przerwy w dostawach energii elektrycznej przekraczają 10 godzin.

Od niedzieli w kilku miastach Kuby odbyły się demonstracje, których uczestnicy domagali się od władz wyspy przywrócenia dostaw energii elektrycznej oraz zwiększenia zaopatrzenia w opustoszałych sklepach spożywczych. Największe protesty zorganizowano w Santiago de Cuba, El Cobre, Bayamo oraz Cacocum.

Źródło:PAP

Najnowsze