Strona głównaWiadomościPolskaCzy można się bardziej ośmieszyć? TVP INFO i dziennik „19.30” z...

Czy można się bardziej ośmieszyć? TVP INFO i dziennik „19.30” z nagrodą Waltera w muzeum POLIN

-

- Reklama -

Wydaje się, że propagandziści medialni nie mają żadnego wstydu. Po przejęciu TVP przez Koalicję 13 Grudnia, pojawił się na antenie nowy program informacyjny „19.30”. Poziom dość żenujący, a nowa TVP posiłkuje się dziennikarzami-spadochroniarzami ściąganymi od niedawnej konkurencji.

Oglądalność spadła, na ekranie pojawiają się dziwni eksperci i prowadzący, programy roją się do wpadek antenowych. Żal, ale i niesmak patrzeć… Tymczasem okazuje się, że „redakcja programu informacyjnego „19.30” Telewizji Polskiej otrzymała prestiżową nagrodę Mariusza Waltera w kategorii Wydarzenie Roku w Mediach”.

Gala wręczenia nagród odbyła się w muzeum… POLIN. Podobno nagroda Mariusza Waltera to „nowe wyróżnienie dla ludzi mediów odznaczających się kreatywnością, świetnym warsztatem dziennikarskim połączonym z intuicją, odwagą i wrażliwością społeczną”.

Warto dodać, że w „czołówce” wyścigu o tą nagrodę był jeszcze np. Jakub Sobieniowski „z cyklem materiałów w Faktach TVN demaskujących wykorzystywanie przez PiS instytucji państwowych i spółek Skarbu Państwa”.

Jeden z internautów wskazał, że nagroda Waltera „mówi wszystko o tej nowej jakości w TVP” i trudno się z taką opinią nie zgodzić. Inni przypominali scenę z „Misia” i puchar od prezesa klubu „Tęcza” wręczony w Pałacu Kultury wysokiemu funkcjonariuszowi dla wnuka „na zachętę”… Zresztą większość komentarzy kpiła z tego „wyróżnienia” na potęgę.

Nagroda Mariusza Waltera została stworzona przez Fundację im. Bożeny i Mariusza Walterów pod koniec 2023 roku. Podobno ma to być „wskazanie kierunku, w którym polskie media powinny się rozwijać i jakie wartości reprezentować”.

Patron też „ciekawy”. W latach 1967–1983 był członkiem PZPR, w zarządzie POP Komitetu ds. Radia i Telewizji, czołowy kierownik PRL-owskiej propagandy. W 1983 Jerzy Urban proponował gen. Czesławowi Kiszczakowi utworzenie w ramach MSW PRL specjalnego zespołu propagandowego, który miał prowadzić czarną propagandę antysolidarnościową i kampanię na rzecz poprawy wizerunku służb podległych MSW w społeczeństwie i do takiego zespołu rekomendował Mariusza Waltera.

W 1984 wraz z J. Wejchertem założył holding ITI (International Trading and Investment), a w 1997 został szefem TVN, której kierownictwo w 2001 przekazał synowi Piotrowi. Mariusz Walter, podobnie jak Wejchert, został zarejestrowany przez Służbę Bezpieczeństwa jako tajny współpracownik. Miał pseudonim „Mewa”.

Źródło:TVP Info

Najnowsze