Strona głównaWiadomościPolskaZbigniew Ziobro przerwał milczenie. Pierwszy wpis od grudnia. "Nie pozwala na to...

Zbigniew Ziobro przerwał milczenie. Pierwszy wpis od grudnia. „Nie pozwala na to mój stan zdrowia”

-

- Reklama -

Zbigniew Ziobro przerwał milczenie i zamieścił wpis po raz pierwszy od grudnia. Lider Suwerennej Polski, były minister sprawiedliwości i prokurator generalny, choruje na nowotwór.

Ostatnie informacje o stanie zdrowia polityka potwierdził Jacek Ozdoba, poseł tej samej partii, w rozmowie z Kamilą Biedrzycką z „Super Expressu”. Ozdoba potwierdził, że Ziobro nie będzie uczestniczył w życiu publicznym do czasu, kiedy nie wyzdrowieje.

- Reklama -

Ja jestem upoważniony do tego, żeby powiedzieć. Pan minister ma chorobę nowotworową. Jest poddany bardzo silnemu leczeniu – powiedział.

Czytaj więcej: Stan zdrowia Zbigniewa Ziobro. „Jest poddany bardzo silnemu leczeniu”

W sobotę 9 marca Ziobro przekazał, że „nie może dzisiaj wziąć udziału w ostatnim pożegnaniu Śp. Pani Profesor Elżbiety Starosławskiej”. „Nie pozwala na to mój stan zdrowia” – przekazał b. minister sprawiedliwości.

Przypomnijmy, że prof. Elżbieta Starosławska, lekarz onkolog, wieloletnia dyrektor Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej zmarła na początku tego miesiąca. „Wczoraj, 4 marca, odeszła prof. dr hab. n. med. Elżbieta Starosławska, wybitny lekarz onkolog, Dyrektor Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli w Lublinie (COZL) w latach 2006-2016 oraz 2019-2024” – napisał marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski na Facebooku.

Rodzinie oraz bliskim „wyrazy najgłębszego współczucia” złożył w swoich mediach społecznościowych Zbigniew Ziobro. „Nigdy nie zapomnę tego, co zrobiła dla mnie i tysięcy pacjentów Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli. Jak się poświęcała, aby pomagać w walce o nasze życie” – napisał.

„Była lekarzem onkologiem, który mimo ogromnej wiedzy i doświadczenia nieustannie zgłębiał najnowsze osiągnięcia światowej medycyny. To dzięki niej moja walka daje mi dziś nadzieję…” – wyznał Ziobro.

„Przebywając wiele dni w lubelskim Centrum widziałem jak Pani Profesor cieszy się autentyczną sympatią pacjentów i nieskrywanym szacunkiem pracowników. Była wspaniałym człowiekiem i profesjonalnym lekarzem, ale przede wszystkim była dla nas – jej pacjentów – największym wsparciem” – dodał i zakończył swój wpis słowami: „Panie, spójrz proszę na swą Córkę z miłością i przyjmij ją do swego Królestwa”.

Kim była prof. Sarosławska?

Elżbieta Starosławska urodziła się w Jarosławiu (woj. podkarpackie), ukończyła studia na Akademii Medycznej w Lublinie, tytuł profesora uzyskała w 2013 r. Od 2006 r. – z przerwą – kierowała Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, jednym z największych ośrodków onkologicznych w Polsce, który za jej kadencji został rozbudowany i zmodernizowany.

W 2011 r. Starosławska została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, w 2012 r. – Medalem Prezydenta Miasta Lublin, w 2023 r. – Złotym Medalem Sapientia et Veritas za szczególne zasługi dla szkolnictwa wyższego i nauki, w tym za wybitne osiągnięcia w zakresie działalności naukowej, dydaktycznej oraz organizacyjnej. Papież Benedykt XVI odznaczył ją Rycerskim Orderem Świętego Sylwestra.

Starosławska była członkiem Rady Naukowej przy Ministrze Zdrowia, Komitetu Polityki Naukowej przy Ministrze Edukacji i Nauki, konsultantem wojewódzkim w dziedzinie onkologii klinicznej i lekarzem kierującym oddziałem onkologii klinicznej. Otrzymała honorowe obywatelstwo Jarosławia i tytułu Ambasadora Województwa Lubelskiego. Miała 71 lat.

Źródło:PAP/X

Najnowsze