Strona głównaWiadomościŚwiatKilkaset dzieci porwanych ze szkoły. Nie żyje jedna osoba

Kilkaset dzieci porwanych ze szkoły. Nie żyje jedna osoba

-

- Reklama -

Ponad 280 uczniów zostało uprowadzonych ze szkoły w leżącym na północnym zachodzie Nigerii mieście Kuriga – przekazał gubernator stanu Kadyba, Uba Sani. Miejscowa ludność próbowała bezskutecznie ratować dzieci. Jedna osoba zginęła. W regionie często dochodzi do porwań dla okupu.

Według świadków uczniowie uczestniczyli w porannym apelu, kiedy na boisko wjechało na motocyklach kilkudziesięciu uzbrojonych mężczyzn – podał w piątek portal BBC. Porwane dzieci mają od 8 do 15 lat.

W ostatnich latach nigeryjskie gangi porwały dla okupu setki ludzi, zwłaszcza na północnym zachodzie kraju.

Do uprowadzenia ze szkoły dzieci doszło kilka dni po tym, jak około 200 kobiet zostało porwanych przez grupę islamistów w północno-wschodniej Nigerii. Uważa się jednak, że te dwa zdarzenia nie są powiązane: gangi operujące w północno-zachodniej Nigerii nie są częścią islamistycznych grup Boko Haram działających na północnym wschodzie.

Przed dwoma laty władze przyjęły ustawę, która miała położyć kres lukratywnej branży porwań w Nigerii. Zgodnie z prawem zapłacenie porywaczom okupu jest teraz przestępstwem, za które grozi co najmniej 15 lat więzienia. Dotychczas nikt nie został aresztowany na mocy tej ustawy.

Źródło:PAP

Najnowsze