Strona głównaWiadomościPolskaRolnicy będą protestować również pod siedzibą PiS? "Tam jest główna przyczyna problemów"

Rolnicy będą protestować również pod siedzibą PiS? „Tam jest główna przyczyna problemów”

-

- Reklama -

PiS od jakiegoś czasu próbuje podłączyć się pod protesty rolników, gdy tak naprawdę dużo część problemów rolników ma swoje źródło jeszcze w czasach rządów poprzedniej ekipy. Dlatego możliwe, że protestujący pojawią się także na Nowogrodzkiej w Warszawie.

Lider stowarzyszenia „Oszukana Wieś” Wiesław Gryn poinformował, że protestujący rolnicy mogą zajść pod siedzibę Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie przy ul. Nowogrodzkiej.

Gryn w rozmowie z Polskim Radie stwierdził, że to właśnie „tam jest główna przyczyna protestów”. Lider „Oszukanej Wsi” twierdzi, że za poprzednich rządów rozpoczęły się zaniedbania, które teraz odczuwają rolnicy.

I rzeczywiści – Gryn ma sporo racji. Choćby tzw. Zielony Ład UE to jeden z projektów, do których rękę przyłożył Mateusz Morawiecki.

Również kryzys na granicy polsko-ukraińskiej ma początek jeszcze za poprzednich rządów.

Protest pod siedzibą PiS może pokrzyżować plany Jarosławowi Kaczyńskiemu. Piscowcy bowiem od dłuższego czasu próbują podpiąć się pod protesty rolników.

Kolejny protest rolników w Warszawie zaplanowany jest na 6 marca. „Rolnicy, pracownicy, leśnicy, myśliwi razem przeciwko unijnej polityce klimatycznej, Zielonemu Ładowi i niekontrolowanemu napływowi produktów rolno-spożywczych z Ukrainy” – informują rolnicy.

Źródło:Polskie Radio

Najnowsze