Strona głównaWiadomościPolskaWjechał w ludzi z premedytacją? To świadkowie obezwładnili kierowcę. Najnowsze informacje po...

Wjechał w ludzi z premedytacją? To świadkowie obezwładnili kierowcę. Najnowsze informacje po dramacie w Szczecinie [FOTO/VIDEO]

-

- Reklama -

To świadkowie obezwładnili kierowcę, który – według wstępnych ustaleń – z premedytacją wjechał w grupę osób w Szczecinie. Poszkodowanych jest 19 osób, w tym 6 dzieci. Dwie osoby są w ciężkim stanie.

Do zdarzenia doszło w piątek po godzinie 15 na pl. Rodła w Szczecinie. Mężczyzna, kierujący samochodem osobowym z nieznanych przyczyn wjechał w grupę osób oczekujących na przystanku na tramwaj – przekazał mł. asp. Paweł Pankau z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

Mężczyzna następnie oddalił się z miejsca zdarzenia i na al. Wyzwolenia spowodował kolizję z trzema innymi pojazdami. W wyniku tej kolizji ucierpiały cztery osoby. Zatrzymany kierowca to 33-letni mieszkaniec Szczecina, polskiej narodowości.

W tej chwili trwają czynności zmierzające do ustalenia przyczyny tego zdarzenia. Jeszcze jest za wcześnie by mówić o jakichkolwiek motywacjach, jakimi kierował się ten mężczyzna – powiedział Pankau.

Wypadek w Szczecinie. Relacje świadków i służb

Portal wszczecinie.pl przedstawia relację jednego ze świadków zdarzenia. Opowiada on, że 33-latek wysiadał przez okno swojego samochodu, ponieważ nie dało się otworzyć drzwi. Próbował uciekać pieszo, ale błyskawicznie zareagowali postronni obserwatorzy. Uniemożliwili dalszą ucieczkę i przekazali mężczyznę służbom. – Był bardzo spokojny, nie miał żadnego wyrazu twarzy – opisywała osoba, która widziała całe zajście.

Mł. bryg. dr Tomasz Kubiak z zachodniopomorskiej straży pożarnej przekazał, że wszystko wskazuje na to, iż mężczyzna wjechał w ludzi z premedytacją.

Wojewoda zachodniopomorski Adam Rudawski podczas konferencji prasowej zdradził, że sprawca najprawdopobodniej leczy się psychiatrycznie.

Wstępne czynności procesowe pod nadzorem prokuratora wskazały, że jest to osoba, która od czterech lat leczy się psychiatrycznie. W tej chwili te wszystkie informacje są weryfikowane w placówkach służby zdrowia – powiedział Rudawski.

Według wstępnych ustaleń policji sprawca był trzeźwy. Był sam w pojeździe.

Ranni w szpitalu

W wyniku zdarzenia na pl. Rodła poszkodowanych zostało piętnaście osób, w tym sześcioro dzieci. Dwie osoby są w stanie ciężkim. Jedna z nich, 22-letnia kobieta, ma wielonarządowe obrażenia i jest na oddziale intensywnej terapii.

W wyniku kolizji, która miała miejsce chwilę później, ranne zostały cztery kolejne osoby. Jak przekazano, nie odniosły one poważnych obrażeń.

W pierwszej kolejności podjęte działania polegały na pomocy osobom poszkodowanym i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, by jak najszybciej udzielić pomocy. Dwie osoby były tzw. czerwone, te obrażenia były dość obszerne, pozostałe tzw. żółte i zielone. W części były to urazy wielonarządowe – przekazał p.o. zastępcy Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Krzysztof Makowski.

Najnowsze