Strona głównaWiadomościŚwiatOrban spotka się z Trumpem

Orban spotka się z Trumpem

-

- Reklama -

Premier Węgier Viktor Orban uda się w przyszłym tygodniu na Florydę na spotkanie z kandydatem na prezydenta USA Donaldem Trumpem – informuje „New York Times”. Biały Dom nic nie wie o planach spotkania Orbana z prezydentem Joe Bidenem – dodaje dziennik.

Trump wielokrotnie publicznie chwalił Orbana, uważając go za „wielkiego przywódcę” i „silnego człowieka”. Z kolei Orban twierdzi, że były amerykański prezydent daje szanse na zakończenie wojny Rosji przeciwko Ukrainie.

- Reklama -

„Ich spotkanie, które ma odbyć się w Mar-a-Lago w Palm Beach (rezydencji Trumpa – PAP) w następny piątek, podkreśla stopień, w jakim Trump próbował stać się swego rodzaju prezydentem na uchodźstwie” – pisze „NYT”.

Wizyta Orbana będzie miała miejsce na kilka miesięcy przed wyborami prezydenckimi w USA, które odbędą się w listopadzie.

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Dziennik podkreśla chłodny stosunek administracji Bidena do rządu Orbana, który blokował akcesję Szwecji do NATO, pomoc finansową dla Ukrainy oraz był krytykowany za kierowanie Węgier w stronę autorytaryzmu.

Gazeta dodaje, że o spotkanie Orbana z Trumpem zabiegała strona węgierska.

Źródło:PAP
spot_img

Najnowsze