Strona głównaWiadomościPolskaMuzyk Kultu w areszcie. Miał fałszować akty zgonów

Muzyk Kultu w areszcie. Miał fałszować akty zgonów

-

- Reklama -

Gitarzysta zespołu Kult, 63-letni Piotr M., został zatrzymany w związku z oskarżeniem o wyłudzanie odszkodowań poprzez fałszowanie aktów zgonów ofiar amerykańskich wypadków drogowych. Muzykowi grozi nawet 10 lat więzienia.

63-latek miał działać razem ze swoją partnerką i 37-letnim synem. – Ten przestępczy proceder trwał co najmniej od 2021 roku. To wtedy w rzekomym wypadku drogowym na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej „zginęła” pierwsza z osób. Podejrzani, na podstawie podrobionych dokumentów, wyłudzili akt zgonu, który to z kolei przedstawili w dwóch firmach ubezpieczeniowych w Polsce, a na jego podstawie wypłacili łącznie ponad milion złotych odszkodowania z tytułu zawartych polis na życie – komentuje cytowany przez TVN24 rzecznik policji Robert Szumiata.

Syn Piotra M. został zatrzymany na lotnisku, gdy wracał do Polski ze Skandynawii. – Zatrzymany 37-latek wpadł na lotnisku, kiedy przyleciał ze Skandynawii odebrać pieniądze z odszkodowania. Pozostałe dwie osoby, 58-latka i jej o pięć lat starszy partner, zostali zatrzymani tego samego dnia – powiedział Szumiata.

Wiadomo, że muzyk opuścił już areszt, a zatrzymani są wciąż jego partnerka i syn. – Sąd podkreślił, że materiał dowodowy zgromadzony przez prokuraturę wskazuje na duże prawdopodobieństwo popełnienia zarzuconych im czynów. Wobec Piotra M. prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze, takie jak dozór policji połączony z obowiązkiem stawiennictwa w wyznaczonej jednostce oraz zakaz opuszczania kraju – wyjaśnia Szymon Banna, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Koledze z zespołu Kazika Staszewskiego grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło:TVN24

Najnowsze