Strona głównaWiadomościPolitykaKto zastąpi Andrzeja Dudę? Polacy wskazali, na kogo chcą głosować

Kto zastąpi Andrzeja Dudę? Polacy wskazali, na kogo chcą głosować [SONDAŻ]

-

- Reklama -

Największe szanse na wejście do drugiej tury wyborów mają Rafał Trzaskowski i Mateusz Morawiecki. Za burtą znajduje się do niedawna bardzo popularny Szymon Hołownia – wynika z najnowszego sondażu prezydenckiego Ipsos dla TOK FM i OKO.press.

Pracownia Ipsos zadała respondentom pytanie: „Na jakiego kandydata zagłosował(a)by Pan/i w pierwszej turze wyborów prezydenckich, jeśli lista byłaby następująca?”.

- Reklama -

Najwięcej, bo 26 proc. ankietowanych wskazało Rafała Trzaskowskiego (KO). Tuż za nim uplasował się były premier Mateusz Morawiecki z wynikiem 25 proc. Trzeci jest marszałek Sejmu Szymon Hołownia (Trzecia Droga) – chce na niego głosować 16 proc. badanych.

Na Krzysztofa Bosaka z Konfederacji głos oddałoby 10 proc., na Agnieszkę Dziemianowicz-Bąk z Nowej Lewicy – 4 proc., a na dziennikarza Krzysztofa Stanowskiego 3 proc.

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

7 proc. badanych zadeklarowało, że nie wie, czy weźmie udział w wyborach, a 9 proc. jeszcze nie zdecydowało, na kogo odda swój głos. 1 proc. odmówiło odpowiedzi na pytania sondażowni.

Sondaż Ipsos dla OKO.press i TOK FM zrealizowany został metodą mixed mode (CATI i CAWI) 22-26 lutego 2024 r. Badanie przeprowadzono na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie dorosłych Polaków, N=1000.

Źródło:PAP
spot_img

Najnowsze