Strona głównaWiadomościPolitykaMilionowe nagrody w resorcie finansów. Premie po... 2 tygodniach urzędowania platformersów

Milionowe nagrody w resorcie finansów. Premie po… 2 tygodniach urzędowania platformersów

-

- Reklama -

Jak donosi money.pl, minister finansów Andrzej Domański już w pierwszych tygodniach pracy swojego zespołu w resorcie przyznał nagrody w wysokości 3,9 mln złotych. Ministerstwo próbowało ukryć informacje o tych milionowych premiach.

Andrzej Domański został ministrem w rządzie Donalda Tuska 13 grudnia 2023 roku. Premie w jego resorcie finansów zostały przyznane w ciągu dwóch tygodni – między 13 grudnia, a 26 grudnia.

- Reklama -

Domański oczywiście apelował po objęciu urzędu o przejrzystość finansów publicznych. Tymczasem, gdy redakcja portalu money.pl zwróciła się do resortu finansów o konkretne kwoty na dodatki do pensji i odpowiedź, do kogo trafiły, ministerstwo nie chciało podać tych wyjaśnień.

– Żądanie podania uzasadnienia przyznania konkretnym pracownikom nagród nie stanowi informacji publicznej – brzmiała informacja jeszcze w styczniu 2024 roku.

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

W końcu ministerstwo potwierdziło jednak, że premie zostały wypłacone.

– Nagrody w wyskości 3,9 mln zł zostały przyznane w ramach projektu finansowanego ze środków UE. Nagrody zostały przyznane członkom korpusu służby cywilnej, a także osobom zajmującym stanowiska pomocnicze, robotnicze, obsługi lub wewnętrznej służby ochrony oraz funkcjonariuszom – poinformował resort.

źródło: money.pl

spot_img

Najnowsze