Strona głównaWiadomościPolskaMartwe ptaki w miejscu, w którym rozsypano ukraińskie zboże

Martwe ptaki w miejscu, w którym rozsypano ukraińskie zboże [FOTO / VIDEO]

-

- Reklama -

W sieci pojawiło się kilka nagrań i zdjęć, na których widać martwe ptaki, które miały rzekomo paść z powodu zatrucia ukraińskim zbożem. Sprawa nie jest potwierdzona, ale poseł Konfederacji Ryszard Wilk postanowił ją sprawdzić.

W miejscach, w których w ramach protestów rozsypano ukraińskie zboże, a także na trasach, którymi zboże z Ukrainy po prostu przejeżdża, ma pojawiać się dużo trucheł ptaków.

W mediach społecznościowych powstała nawet teoria spiskowa, wedle której ptaki miały potruć się właśnie tym zbożem.

Część ciał ptaków, które widać w internetowych materiałach, ma ślady zderzenia z pociągiem lub ślady świadczące o tym, że zostały rozjechane. Przy torach leżą także truchła, które takich śladów nie mają.

Na ten moment nic nie potwierdza teorii, wedle której zwierzęta miały zatruć się ukraińskim zbożem. Nikt także nie potwierdził, że rzeczywiście w tych miejscach trupów ptaków jest więcej.

Sprawą zajął się jednak poseł Konfederacji Ryszard Wilk z Nowej Nadziei.

„W sprawie martwych ptaków na torowisku w Zamościu gdzie były porozsypywane Ukraińskie zboża. Jestem po rozmowie z PIW w Zamościu. Ptaki nie padły na ptasią grypę, mamy negatywne wyniki. Zostały wysłane na badania toksykologiczne. Policja również prowadzi dochodzenie” – napisał w swoich mediach społecznościowych polityk.

Źródło:X

Najnowsze