Strona głównaWiadomościŚwiatRządowe ustalenie cen i tygodnia pracy. Opłakane skutki socjalizmu

Rządowe ustalenie cen i tygodnia pracy. Opłakane skutki socjalizmu

-

- Reklama -

Urzędnicy administracji publicznej będą pracować trzy dni w tygodniu – zapowiedział gubernator nigeryjskiego stanu Lagos Babajide Sanwo-Olu. W wystąpieniu online poinformował również, że od soboty obowiązują 25-procentowe obniżki cen usług transportowych świadczonych przez państwowe firmy.

Gubernator wyjaśnił, że kroki te mają złagodzić skutki kryzysu, z jakim zmaga się Nigeria, gdzie inflacja zbliża się do 30 procent, a waluta – naira – sięga najniższego poziomu w historii. Tylko od maja 2023, gdy prezydent Bola Tinubu objął urząd, naira straciła na wartości do dolara aż 70 procent.

- Reklama -

Rosnące koszty utrzymania i trudności gospodarcze wywołały przed tygodniem protesty w całym kraju. Na ulicach Lagos demonstranci nieśli transparenty z napisami „Koniec ze złym rządem” i „Koniec z głodem” – opisywał 19 lutego sytuację lokalny portal lindaikejisblog.

Ten kraj krwawi, ten kraj jest zły. Ludzie cierpią. Nikt nie może sobie dziś pozwolić na trzy, nawet dwa posiłki dziennie – cytował tego samego dnia jednego z protestujących rzemieślników portal Africanews.

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Z populacją wynoszącą ponad 210 milionów, Nigeria jest najbardziej zaludnionym krajem Afryki, a także największą gospodarką kontynentu.

Źródło:PAP
spot_img

Najnowsze