Strona głównaWiadomościPolitykaSejm oddał hołd ofiarom rosyjskiej napaści na Ukrainę. Braun wyszedł z sali....

Sejm oddał hołd ofiarom rosyjskiej napaści na Ukrainę. Braun wyszedł z sali. Jak to tłumaczy?

-

- Reklama -

Sejm uczcił pamięć ofiar rosyjskiej agresji na Ukrainę. Salę plenarną opuścił wówczas Grzegorz Braun, co wielu oburzyło. Jak tłumaczy to poseł Konfederacji?

Projekt uchwały w sprawie oddania hołdu ofiarom rosyjskiej napaści na Ukrainę przedstawiony został w czwartek przez Prezydium Sejmu. Następnie uchwała została przyjęta przez posłów przez aklamację. W sobotę, 24 lutego, przypadnie druga rocznica rozpoczęcia przez Rosję pełnoskalowej agresji na Ukrainę.

- Reklama -

W uchwale, w drugą rocznicę bestialskiej napaści Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, Sejm potępił działania władz rosyjskich i zaapelował do Międzynarodowego Trybunału Karnego o osądzenie winnych wszystkich zbrodni wojennych dokonanych na narodzie ukraińskim.

„Łącząc się w bólu z rodzinami, które w działaniach wojennych straciły bliskich, Sejm RP oddaje hołd wszystkim żołnierzom, którzy zginęli w obronie Ukrainy, oraz zamordowanym cywilom. Mając świadomość, że Ukraina broni nie tylko swoich granic, ale również powstrzymuje rosyjski imperializm, Sejm RP składa wyrazy uznania i dziękuje za odwagę i waleczność narodowi ukraińskiemu oraz tej części społeczności międzynarodowej, która wspiera jego działania obronne” – głosi uchwała Sejmu.

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Podziękowano w niej również Polakom, którzy zaangażowali się i wciąż angażują w pomoc obywatelom Ukrainy.

Sejm zaapelował do rządów państw NATO i UE o „wzmocnienie wszechstronnego wsparcia udzielanego Ukrainie, w szczególności o zapewnienie szybkich dostaw sprzętu wojskowego i amunicji, pozwalających na skuteczną obronę kraju przed agresorem”. „Od losów Ukrainy zależą dziś losy Polski i Europy” – napisano.

Braun wyszedł z sali plenarnej. Jak to tłumaczy?

W trakcie czytania treści uchwały salę plenarną opuścił Grzegorz Braun. Zachowanie to skrytykowali posłowie obozu rządzącego. „Wstyd i hańba” – pisał np. Zdzisław Gawlik z KO.

Braun w mediach społecznościowych wytłumaczył, dlaczego nie poparł kolejnej uchwały z cyklu – jak napisał – „słudzy Ukrainy meldują się”.

„Nie jestem pożytecznym idiotą ani cynicznym podżegaczem, nie życzę Ukrainie kontynuacji hekatomby, ani Polsce odgrywania roli żyranta, płatnika i, nie daj Boże, bezpośredniego uczestnika tej wojny” – napisał Braun.

Karolina Pikuła z Konfederacji Korony Polskiej, czyli partii Brauna, dodała, że ze strony ukraińskiej wciąż nie doczekaliśmy się hołdu dla Ofiar Rzezi Wołyńskiej.

„Gdzie hołd dla Ofiar Rzezi Wołyńskiej i upomnienie się do narodu ukraińskiego, (który jest nam to winien bez względu na wojnę czy nie) o EKSHUMACJĘ NASZYCH RODAKÓW, których wyrżnęli jak zwierzęta? Gdzie hołd dla Ofiar przemilczanego ludobójstwa w Strefie Gazy i potępienie oraz sankcje na Izrael? Dość równych i równiejszych!” – napisała Pikuła.

spot_img

Najnowsze