Strona głównaWiadomościPolskaJak i komu można przekazać 1,5% podatku w 2024 roku? Czy to...

Jak i komu można przekazać 1,5% podatku w 2024 roku? Czy to coś kosztuje?

-

- Reklama -

Dowiedziałeś się, że możesz przekazać 1,5% podatku na wybraną Organizację Pożytku Publicznego, ale nie wiesz jak to zrobić? Chciałbyś się dowiedzieć, czy to coś kosztuje? Koniecznie przeczytaj ten poradnik.

Tylko w 2023 roku deklarację PIT złożyło ponad 21 mln osób, więc można przewidywać, że w 2024 roku te liczby będą wyglądały podobnie.

- Reklama -

Większość osób, które rozliczają swój PIT, ma możliwość przekazania 1,5% podatku na wybraną Organizację Pożytku Publicznego.

Czy przekazanie 1,5% podatku coś kosztuje?

Przekazanie 1,5% podatku jest nie tylko proste, ale także nic nie kosztuje. Mówimy tu bowiem o kwocie, która i tak zostałaby nam zabrana.

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Z punktu widzenia naszej wolności, jest to szansa na to, by zdecydować, na co zostanie przeznaczona chociaż niewielka część tego, co zabiera nam państwo polskie.

Jak przekazać 1,5% podatku w 2024 roku?

Na szczęście nie jest to nic trudnego, a wniosek o przekazanie 1,5% podatku jest zawarty już w zeznaniu podatkowym.

Jedyne, co musisz zrobić, to wpisać KRS wybranej przez Ciebie organizacji pożytku publicznego.

UWAGA! Jeżeli przekazywałeś 1,5% podatku na jakąś organizację w zeszłym toku, to w Twoim zeznaniu podatkowym automatycznie zaznaczona będzie właśnie ta organizacja. Bez żadnego problemu możesz ją jednak zmienić.

Jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości, to instrukcję rozliczenia PIT znajdziesz także pod tym adresem:

Komu przekazać 1,5% podatku w 2024 roku?

Będzie nam niezmiernie miło, jeśli to właśnie na Fundację Najwyższy Czas! przekażesz swoje półtora procenta. Rok temu ABW zablokowało bez podania przyczyny nasz pierwszy portal – NCzas.com.

Obecnie tylko osoby, które odpowiednio zmieniły ustawienia swoich przeglądarek (instrukcja jak to zrobić TUTAJ) mogą wejść na naszą oryginalną stronę.

Państwo polskie cenzuruje Najwyższy Czas! wciąż pomimo tego, że jakiś czas temu władza w Polsce się zmieniła.

Dodatkowo nasze strony w mediach społecznościowych notorycznie dostają bany, kary i ostrzeżenia. W serwisie YouTube usuwane są kolejne profile Tomasza Sommera, na których dziennikarz przeprowadzał wywiady z postaciami z szeroko pojętej antysystemowej prawicy.

Mimo wszystko kontynuujemy nagrywanie następnych programów, walczymy z systemem i się nie poddajemy- a wszystko to dzięki Państwa wsparciu, za które serdecznie dziękujemy!

Zachęcamy do wsparcia naszej działalności. Można przekazać 1.5 proc. z PIT na Fundację „Najwyższy CZAS!”, a także bezpośrednio przekazać darowiznę. Za każde wsparcie z góry serdecznie dziękujemy!

spot_img

Najnowsze