Strona głównaWiadomościPolskaNa stacjach paliw ciągle podwyżki. Ale za to wszyscy w rządzie uśmiechnięci

Na stacjach paliw ciągle podwyżki. Ale za to wszyscy w rządzie uśmiechnięci

-

- Reklama -

Rosnące ceny ropy naftowej i paliw w cennikach rafinerii spowodowały, że koszty tankowania wciąż rosną; podwyżki cen najbardziej odczuwają posiadacze pojazdów z silnikami diesla – ocenia portal e-petrol.pl.

Litr oleju napędowego w ostatnich dniach podrożał o 9 groszy i obecnie, tak jak w połowie listopada ubiegłego roku, kosztuje 6,72 zł. Nie jest to jednak zaskoczenie, ponieważ w zeszłym tygodniu ceny diesla w hurcie były na najwyższym poziomie od połowy marca 2023 r. – podkreśla portal.

Z danych e-petrol.pl wynika też, że litr benzyny 95 podrożał od połowy lutego o 5 groszy, a średnia ogólnopolska cena wynosi obecnie 6,47 zł, tyle samo ile na koniec listopada 2023 r. Najmniej – o 2 grosze podrożał autogaz, w sprzedaży detalicznej litr tego paliwa kosztuje średnio po 2,94 zł.

Według portalu benzyna 95 jest najtańsza w Wielkopolsce, gdzie litr kosztuje średnio 6,34 zł, najmniej za olej napędowy – 6,60 zł za litr – płaci się w województwie łódzkim. LPG z ceną 2,82 zł za litr jest najtańszy na Górnym Śląsku. Z kolei najwyższe ceny benzyny 95 notuje się na Mazowszu, gdzie za litr trzeba płacić 6,60 zł. Najwięcej za litr diesla – 6,82 zł – płaci się w województwie świętokrzyskim, a najdroższy autogaz jest w województwach lubuskim i zachodniopomorskim – kosztuje 2,98 zł za litr.

Źródło:PAP

Najnowsze