Strona głównaWiadomościPolskaŚwięto Niepodległości zostanie w końcu przeniesione na dobrą datę? Jest nadzieja

Święto Niepodległości zostanie w końcu przeniesione na dobrą datę? Jest nadzieja

-

- Reklama -

Pojawił się pomysł, by Święto Niepodległości Polski przenieść na prawidłową datę, czyli na 7 października.

Obecna data, w którą obchodzimy Święto Niepodległości, nie jest tak naprawdę rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę.

- Reklama -

11 listopada to rocznica oddania władzy w ręce socjalistycznego rewolucjonisty Józefa Piłsudskiego, czym m.in. pogrzebano szansę na restaurację monarchii w Polsce.

Tak naprawdę niepodległość Polska odzyskała 7 października, gdy Rada Regencyjna Królestwa Polskiego proklamowała, że Polska jest zjednoczona i niepodległa.

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

11 listopada świętujemy zgodnie z lewicowy tradycją historyczną, a tymczasem prawica od lata postuluje, by święto przenieść na prawidłową datę.

Teraz w Sejmie pojawił się projekt Remigiusza Grabca, który także chciałby, aby Polacy świętowali odzyskanie niepodległości w dniu, w którym ono naprawdę nastąpiło.

– Zgodnie z ogólnoświatowym zwyczajem, data święta niepodległości danego państwa jest rocznicą wydania przez władzę narodową dokumentu zwanego deklaracją niepodległości. W przypadku Stanów Zjednoczonych Ameryki jest to dzień 4 lipca. W przypadku Polski – dzień 7 października. W tym bowiem dniu, w 1918 r. Rada Regencyjna Królestwa Polskiego proklamowaną Polskę Zjednoczoną i Niepodległą — podkreśla Grabiec.

Grabiec uważa, że 11 listopada moglibyśmy natomiast wprowadzić Narodowy Dzień Pamięci Józefa Piłsudskiego tak, by osoby, które nie chcą oddać tej daty, także były usatysfakcjonowane.

Źródło:o2.pl
spot_img

Najnowsze