Strona głównaWiadomościPolitykaParaliż Krakowa i lotniska. Kolumny traktorów dotarły do miasta

Paraliż Krakowa i lotniska. Kolumny traktorów dotarły do miasta

-

- Reklama -

Kolumny traktorów uczestniczących w rolniczym proteście dotarły do Krakowa. W najbliższych godzinach spodziewane są duże utrudnienia na głównych ulicach, którymi będą się jechały te pojazdy – podał krakowski magistrat.

Według komunikatu wczesnym popołudniem kolumna traktorów jadąca od strony Michałowic dotarła do Krakowa i zatrzymała się na al. 29 listopada na wysokości ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej. Oczekuje tam na przyjazd kolumny traktorów od Kocmyrzowa, która jechał na rondzie Kocmyrzowskim.

- Reklama -

„W kolejnych godzinach spodziewane są problemy w ciągu ulic: 29 Listopada – Aleja Trzech Wieszczów – R. Matecznego – Kamieńskiego – Klimeckiego – R. Mogilskie – Jana Pawła II – Kocmyrzowska – Andersa – Bora-Komorowskiego – 29 Listopada oraz dróg wlotowych do miasta” – zapowiedział magistrat.

Według informacji przekazanych przez dyżurnego krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad rolniczy protest odczuwalny jest na odcinkach dróg krajowych w województwie małopolskim. Kolumna około 400 pojazdów rolniczych spowalnia ruch wolno przemieszczając się drogą krajową nr 7 od Miechowa w kierunku Krakowa. Zablokowane jest rondo na skrzyżowaniu dk 75 z dk 94 w Brzesku, gdzie trwa protest rolników wspieranych przez myśliwych.

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Na autostradowej obwodnicy Krakowa występują zatory pomiędzy węzłami Kraków Bielany i Kraków Południe, spowodowane rolniczą blokadą wlotowej ul. Skotnickiej w Krakowie. W Szczucinie wolno jadące pojazdy zablokowały most na Wiśle w ciągu dk 73. Wyznaczono objazd drogą wojewódzką nr 982. Korki spowodowane przez maszyny rolnicze są także na obwodnicy Skawiny w ciągu dk 44.

Lotnisko Kraków Airport zaapelowało do pasażerów, aby zaplanowali więcej czasu na dojazd samochodem na lotnisko lub skorzystali z komunikacji kolejowej z powodu trwających na okolicznych drogach i rondach przejazdów pojazdów rolniczych.

(PAP)

spot_img

Najnowsze