Strona głównaWiadomościPolskaWielkopolska. Stanął w obronie sprzedawczyni w sklepie. Dostał trzy ciosy nożem w...

Wielkopolska. Stanął w obronie sprzedawczyni w sklepie. Dostał trzy ciosy nożem w klatkę piersiową. Walczy o życie

-

- Reklama -

37-letni mężczyzna został trzykrotnie ugodzony nożem, ponieważ stanął w sklepie spożywczym w obronie sprzedawczyni – przekazał PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler.

Prokurator wyjaśnił, że postępowanie jest w toku, a finalna kwalifikacja czynu będzie możliwa do ustalenia po uzyskaniu danych medycznych ze szpitala, gdzie zabrano rannego mężczyznę.

„Lekarze walczą o jego życie; po raz dugi od wczorajszego wieczora trafił na salę operacyjną” – powiedział PAP rzecznik prasowy kaliskiego szpitala Paweł Gawroński.

Do zdarzenia doszło w niedzielę po godz. 19 na osiedlu Dobrzec w Kaliszu. W sklepie spożywczym przy ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego wywiązała się awantura między dwoma kaliszanami.

Jeden z nich – 29-latek – zaczął obrażać sprzedawczynię, w jej obronie stanął 37-latek. W pewnym momencie młodszy wyjął nóż i zadał drugiemu trzy ciosy w klatkę piersiową. Nie uciekł z miejsca zdarzenia. Został zatrzymany po przybyciu kryminalnych i przyznał się do winy. Rannego przetransportowano do szpitala.

Prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie. Całość zdarzenia – jak powiedział prokurator – została zarejestrowana przez monitoring. Obecnie nagrania są analizowane i trwają przesłuchania świadków.

„Tłem tego zdarzenia miało być to, że 37-latek próbował stanąć w obronie jednej ze sprzedawczyń” – powiedział Meler.

Źródło:PAP

Najnowsze