Strona głównaWiadomościPolitykaKonfederacja i Trzecia Droga inaugurują kampanię samorządową

Konfederacja i Trzecia Droga inaugurują kampanię samorządową

-

- Reklama -

Konfederacja Wolność i Niepodległość oraz Trzecia Droga zainaugurują w sobotę kampanię wyborczą do samorządu.

Wydarzenie Konfederacji z tej okazji rozpocznie się w sobotę o godzinie 9. Politycy i sympatycy zbiorą się w studio Skandal przy ul. Sienkiewicza w Warszawie.

Konfederacja na razie nie odkryła zbyt wielu kart. Wiadomo, że w wyborach na prezydenta Krakowa wystartuje poseł Konrad Berkowicz. W Bydgoszczy lokalni działacze – za wyjątkiem partii Grzegorza Brauna – zawarli układ z PiS i wystartują pod szyldem Bydgoska Prawica. Konfederacja będzie popierać na prezydenta miasta Łukasza Schreibera (PiS), za co otrzyma dobre miejsca na listach do Rady Miasta. W większości regionów Polski ma z kolei zostać zawarty sojusz z Bezpartyjnymi Samorządowcami.

Dwie godziny później, o 11 w Kielcach, odbędzie się konwencją Trzeciej Drogi, podczas której Polska 2050 i PSL oficjalnie zainaugurują kampanię samorządową. Politycy tych formacji zapowiadają, że motywem przewodnim kampanii będzie przywrócenie praw wspólnot lokalnych do samostanowienia. Chodzi o przesunięcie możliwie jak największej ilości środków, decyzji i kompetencji na poziom lokalny.

W najnowszym sondażu poparcia partii politycznych, przeprowadzonym przez CBOS, Konfederacja i Trzecia Droga uzyskały identyczny wynik – po 12,9 proc.

Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 7 kwietnia. Druga tura wyborów bezpośrednich wójtów, burmistrzów, prezydentów miast – 21 kwietnia.

Wybory samorządowe 2024. Wystartuje 35. komitetów wyborczych [LISTA]

Najnowsze