Strona głównaWiadomościPolskaKukiz stanie przed komisją śledczą

Kukiz stanie przed komisją śledczą

-

- Reklama -

Paweł Kukiz stanie przed komisją śledczą ds. wyborów kopertowych. Były antysystemowiec, a obecnie poseł zbliżonego do PiS-u K’15 komentuje sprawę.

Przed komisją staną dwa posłowie koła Kukiz’15: Paweł Kukiz i Jarosław Sachajko. Politycy będą przesłuchiwani 13 marca.

Wniosek ws. przesłuchania ich złożył wiceprzewodniczący komisji Bartosz Romowicz (Polska 2050 – Trzecia Droga).

Komisja będzie próbowała dowiedzieć się, czy ówcześni rządzący próbowali przekonywać Kukiza i Sachajkę do poparcia pomysłu wyborów kopertowych.

– Nie mam pojęcia, czego się spodziewać, bo nie bardzo rozumiem, dlaczego akurat ja jestem przez tę komisję wezwany. Nie znam żadnych szczegółów, poczekamy, pójdę i wszystkiego się dowiemy –
powiedział Paweł Kukiz, komentując sprawę swojego wezwania przed komisję.

Zadaniem komisji śledczej do zbadania legalności, prawidłowości oraz celowości działań podjętych w celu przygotowania i przeprowadzenia wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w 2020 r. w formie głosowania korespondencyjnego – tzw. wyborów kopertowych – ma być przede wszystkim „zbadanie i ocena legalności, prawidłowości oraz celowości działań podjętych w celu przygotowania i przeprowadzenia wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w 2020 r. w formie głosowania korespondencyjnego przez organy administracji rządowej, w szczególności działań podjętych przez członków Rady Ministrów, w tym Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego oraz Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Aktywów Państwowych Jacka Sasina, i podległych im funkcjonariuszy publicznych”.

Źródło:PAP, X, NCzas

Najnowsze