Strona głównaWiadomościŚwiatSenat USA uchwalił pakiet pomocowy dla Ukrainy, Izraela i Tajwanu. Zełenski zadowolony

Senat USA uchwalił pakiet pomocowy dla Ukrainy, Izraela i Tajwanu. Zełenski zadowolony

-

- Reklama -

Amerykański Senat uchwalił we wtorek pakiet pomocy dla Ukrainy, Izraela i Tajwanu wysokości 95 mld dolarów, z czego 61 mld jest przeznaczone na pomoc dla Ukrainy. Senat przesłał teraz pakiet do zatwierdzenia zdominowanej przez Republikanów Izbie Reprezentantów, gdzie szanse jego przyjęcia są mniejsze.

Demokratyczny prezydent Joe Biden od miesięcy apelował do Kongresu USA o szybkie zatwierdzenie pomocy dla odpierającej rosyjską inwazję Ukrainy, amerykańskiego partnera w rejonie Indo-Pacyfiku – Tajwanu, oraz dla Izraela prowadzącego wojnę z palestyńską organizacją terrorystyczną Hamas.

- Reklama -

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski z zadowoleniem przyjął we wtorek uchwalenie przez amerykański Senat pakietu pomocy przewidującego 61 mld dolarów dla Ukrainy.

„Amerykańska pomoc przybliża pokój na Ukrainie i przywraca globalną stabilność, zwiększając bezpieczeństwo i dobrobyt dla wszystkich Amerykanów i całego wolnego świata” – napisał Zełenski na platformie X.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Amerykańskie środki mają kluczowe znaczenie dla zdolności Ukrainy do odpierania rosyjskich ataków i potrzymania gospodarki, nadwerężonej dwoma latami wojny. Pakiet pomocy musi jeszcze zostać przyjęty przez zdominowaną przez Republikanów Izbę Reprezentantów. (

Źródło:PAP
spot_img

Najnowsze