Strona głównaWiadomościŚwiatChiny stanowczo wobec Izraela. "Sprzeciwiamy się i potępiamy"

Chiny stanowczo wobec Izraela. „Sprzeciwiamy się i potępiamy”

-

- Reklama -

Chiny wezwały we wtorek Izrael do jak najszybszego wstrzymania operacji wojskowej w Rafah, na południu Strefy Gazy, aby „zapobiec jeszcze większej katastrofie humanitarnej”.

„Chiny uważnie śledzą rozwój sytuacji w Rafah oraz sprzeciwiają się i potępiają działania, które szkodzą ludności cywilnej i naruszają prawo międzynarodowe” – napisano w dwuzdaniowym komentarzu chińskiego resortu dyplomacji na temat bieżącej sytuacji w mieście Rafah.

- Reklama -

Pekin wezwał władze Izraela „do jak najszybszego zakończenia operacji wojskowej i podjęcia wszelkich wysiłków, aby uniknąć ofiar wśród niewinnej ludności cywilnej i zapobiec jeszcze większej katastrofie humanitarnej w Rafah”.

Po odrzuceniu w zeszłym tygodniu warunków palestyńskiej organizacji terrorystycznej Hamas dotyczących rozejmu Izrael przeprowadził w poniedziałek przed świtem nalot na Rafah, gdzie według ONZ przebywa 1,4 mln Palestyńczyków.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Izraelska armia poinformowała o uwolnieniu dwóch zakładników uprowadzonych przez Hamas 7 października ub.r. W ocenie zarządzanego przez Hamas resortu zdrowia Strefy Gazy w nocy w Rafah zginęło co najmniej 67 Palestyńczyków.

Netanjahu powtórzył tego dnia deklarację dalszego wywierania „presji militarnej aż do całkowitego zwycięstwa” nad Hamasem, którego „ostatnią twierdzą” jest Rafah, w celu uwolnienia „wszystkich naszych zakładników”.

Przed przeprowadzeniem szturmu na Rafah bez planu ochrony cywilów przestrzegał Izrael m.in. prezydent USA Joe Biden, rząd Egiptu i organizacje humanitarne.

Hamas oświadczył, że izraelska ofensywa lądowa oznaczałaby „wysadzenie w powietrze” negocjacji dotyczących wymiany zakładników.

W styczniu chiński minister spraw zagranicznych Wang Yi wezwał do zwołania „większego, bardziej autorytatywnego” izraelsko-palestyńskiego szczytu pokojowego i opracowania harmonogramu wdrożenia „rozwiązania dwupaństwowego”, które Chiny forsują od początku konfliktu w Strefie Gazy.

Źródło:PAP
spot_img

Najnowsze