Strona głównaWiadomościDymisje i zmiany w ukraińskiej armii

Dymisje i zmiany w ukraińskiej armii [FOTO]

-

- Reklama -

Gen. Wałerij Załużny został zdymisjonowany przez prezydenta Wołodymira Zełenskiego ze stanowiska głównodowodzącego sił zbrojnych Ukrainy. Wiadomo już, kto zajmie jego miejsce.

„Spotkałem się z generałem Walerijem Załużnym. Podziękowałem mu za dwa lata obrony Ukrainy. Rozmawialiśmy o tym, jakiego rodzaju odnowy potrzebują nasze siły zbrojne. Rozmawialiśmy również o tym, kto mógłby stanąć na czele odnowionych Sił Zbrojnych Ukrainy. Czas na taką odnowę jest teraz. Zaproponowałem Wałerijowi, by pozostał w naszym zespole” – napisał prezydent Wołodymyr Zełenski w swoich oficjalnych mediach społecznościowych.

- Reklama -

Wiadomo już, że gen. Załużnego zastąpi gen. płk Ołeksandr Syrski. Sam Załużny w swoich mediach społecznościowych poinformował, że odbył „ważną i poważną rozmowę” z Zełenskim.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

„Zadania na rok 2022 różnią się od zadań na rok 2024. Dlatego też wszyscy muszą się zmienić i dostosować do nowych realiów. Aby także wspólnie zwyciężać” – napisał na Telegramie, czyli popularnym w Europie Wschodniej serwisie mediów społecznościowych.

„Dziś zapadła decyzja o konieczności zmiany kierownictwa Sił Zbrojnych Ukrainy” – tymi słowami z kolei zmianę skomentował minister obrony narodowej Ukrainy – Rustem Umerow.

spot_img

Najnowsze