Strona głównaWiadomościŚwiatPutin rozmawiał z Xi Jinpingiem. "Chiny i Rosja chcą wspólnie promować ideę...

Putin rozmawiał z Xi Jinpingiem. „Chiny i Rosja chcą wspólnie promować ideę globalizacji”

-

- Reklama -

Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin i przewodniczących Chińskiej Partii Komunistycznej Xi Jinping rozmawiali w czwartek telefonicznie.

Podczas rozmowy prezydenci Rosji i Chin zgodzili się co do tego, że „przyjazne stosunki” między Moskwą a Pekinem są „na bezprecedensowo wysokim poziomie”.

- Reklama -

Obaj przywódcy wyrazili także nadzieję na „dalsze pogłębianie współpracy”.

„Chiny i Rosja chcą wspólnie promować ideę globalizacji gospodarczej i przyczyniać się do rozwoju globalnego systemu zarządzania, który zmierzałby w bardziej sprawiedliwym i rozsądnym kierunku” – czytamy w komunikacie TASS.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Xi podczas rozmowy z Putinem miał powiedzieć, że Moskwa i Pekin powinny zdecydowanie „sprzeciwiać się ingerencji sił zewnętrznych w ich sprawy wewnętrzne”.

Obaj prezydenci „odrzucili ingerencję USA w sprawy innych państw”. Putin i Xi rozmawiali o konflikcie na Ukrainie i konflikcie Chińskiej Republiki Ludowej z Republiką Chińską na Tajwanie. Putin zapewnił chińskiego przywódcę, że ws. Tajwanu Rosja jest po stronie Pekinu.

Obaj politycy mieli stwierdzić, że będą utrzymywać „bliskie osobiste interakcje”, choć na razie nie planują wzajemnych wizyt.

Źródło:TASS / rp.pl
spot_img

Najnowsze