Strona głównaWiadomościŚwiatTrump OSTRO o pomocy Ukrainie i reformach imigracyjnych: "Tylko głupiec albo radykalny...

Trump OSTRO o pomocy Ukrainie i reformach imigracyjnych: „Tylko głupiec albo radykalny lewicowy demokrata…”

-

- Reklama -

Tylko głupiec albo radykalny lewicowy demokrata zagłosowałby za tą horrendalną ustawą – oznajmił w poniedziałek były prezydent Donald Trump, komentując ogłoszone w Senacie ponadpartyjne porozumienie w sprawie środków na pomoc Ukrainie i reform imigracyjnych. Opowiedział się przy tym za osobną ustawą imigracyjną, odłączoną od pomocy zagranicznej.

„Tylko głupiec albo radykalny lewicowy demokrata zagłosowałby za tą horrendalną ustawą graniczną” – napisał Trump na swoim portalu społecznościowym TRUTH Social. Skrytykował przy tym zapisy ogłoszonego w niedzielę projektu nakazujące „zamknięcie” granicy w przypadku, gdy w ciągu tygodnia liczba usiłujących ją przejść osób przekroczy średnio 5 tys. dziennie.

- Reklama -

Trump przypomniał, że prezydent już teraz ma prawo do zamknięcia granicy.

„Ta ustawa jest wspaniałym prezentem dla demokratów i życzeniem śmierci dla Partii Republikańskiej (…) Nie bądźcie GŁUPI!!!” – wezwał polityków lider partii. Jednocześnie stwierdził, że reformy na granicy nie powinny być „w żaden sposób i żadnej formie” powiązane ze środkami na pomoc zagraniczną.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Trump wielokrotnie wcześniej wzywał republikanów do odrzucenia ponadpartyjnego kompromisu w sprawie migracji i środków dla Ukrainy, Izraela i Tajwanu, zanim jeszcze porozumienie zostało zawarte. W ślad za nim przeciwko projektowi opowiedzieli się dwaj najwyżsi rangą politycy partii w Izbie Reprezentantów, spiker Izby Mike Johnson i lider większości Steve Scalise. Wykluczyli oni nawet możliwość poddania go pod głosowanie, choć według wielu komentatorów mógłby on zyskać większość głosów w Izbie.

Projektu broni z kolei lider republikanów w Senacie Mitch McConnell, a także jego współautor, republikański senator James Lankford. Lankford stwierdził, że wynegocjowane po czterech miesiącach rozmów reformy imigracyjne – znacznie zaostrzające kryteria ubiegania się o azyl i pozwalające na szybkie zawrócenie z granicy większości migrantów – są najostrzejszym zestawem reform, jaki kiedykolwiek był rozważany przez Kongres. Prezydent Biden zapowiedział, że „zamknąłby” granicę zaraz po podpisaniu ustawy, co w praktyce oznaczałoby automatyczne odrzucanie niemal wszystkich migrantów usiłujących przekroczyć granicę poza przejściami granicznymi.

Lankford zarzucił swoim kolegom, że krytykując projekt, kierują się dezinformacją i „tym, co czytają na Facebooku”. Wytknął też, że za prezydentury Donalda Trumpa również dochodziło do sytuacji, kiedy na granicy napotykano ponad 5 tys. migrantów dziennie, co prowadziło do chaosu.

„Kluczowy aspekt jest taki: czy my jako republikanie będziemy organizować konferencje prasowe i narzekać, że granica jest w złym stanie, a potem celowo zostawiać ją otwartą, po tym jak grudzień był najgorszym miesiącem w amerykańskiej historii?” – mówił senator w wywiadzie dla konserwatywnej telewizji Fox News. Wcześniej sugerował, że część jego partyjnych kolegów krytykuje projekt, bo nie chce dopuścić do przyjęcia nowych środków na pomoc Ukrainie. Inni republikańscy senatorowie, w tym McConnell i Mitt Romney, sugerowali, że powodem sprzeciwu jest niechęć do odebrania Trumpowi głównego tematu jego kampanii wyborczej.

Źródło:nczas.info/PAP
spot_img

Najnowsze