Strona głównaWiadomościPolitykaRadek Sikorski wzywa Kongres Stanów Zjednoczonych, by natychmiast wsparł Ukrainę

Radek Sikorski wzywa Kongres Stanów Zjednoczonych, by natychmiast wsparł Ukrainę

-

- Reklama -

Wzywam Kongres Stanów Zjednoczonych do uchwalenia pakietu amerykańskiej pomocy dla Ukrainy – powiedział w poniedziałek szef MSZ Radosław Sikorski na konferencji z Wysokim przedstawicielem Unii ds. zagranicznych Josepem Borrellem

Na konferencji prasowej w Warszawie szef polskiej dyplomacji przekazał, że najważniejszym tematem rozmów z Borrellem była rosyjska agresja przeciwko Ukrainie i sposoby wsparcia Ukrainy.

- Reklama -

Podkreślił, że Rada Europejska „podjęła wreszcie decyzję o uruchomieniu planu na rzecz wsparcia i odbudowy Ukrainy w wysokości 50 mld euro”.

„Wzywam, ale to chyba nasze wspólne stanowisko, Kongres Stanów Zjednoczonych do uchwalenia wreszcie pakietu pomocy amerykańskiej” – oświadczył szef polskiej dyplomacji.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

„Rozmawiamy o zwiększeniu na ten rok Europejskiego Funduszu Pokoju, naszego budżetu obronnego o 5 mld euro” – przekazał Sikorski.

Podziękował Borrellowi za „przywództwo” w sprawie, w której zdecydowano – jak mówił – o umieszczeniu na specjalnych kontach dochodów z zamrożonych aktywów rosyjskich. Sikorski wyraził nadzieję, że w następstwie te dochody zostaną przekazaniu Ukrainie. „I dalej będziemy pracowali nad kolejnymi fazami, które – mam nadzieję – skończą się tym, że same aktywa też zostaną przekazane ofierze agresji” – powiedział Sikorski.

W czwartek na szczycie UE osiągnięto porozumienie i wszystkich 27 państw, w tym zgłaszające do tej pory sprzeciw Węgry, zgodziło się na pakiet wsparcia dla Ukrainy w wysokości 50 miliardów euro w ramach budżetu UE.

Źródło:nczas.info/PAP
spot_img

Najnowsze