Strona głównaWiadomościPolskaOświadczenie Dudy. Prezydent podjął ważną decyzję. "W czwartek wydam postanowienie"

Oświadczenie Dudy. Prezydent podjął ważną decyzję. „W czwartek wydam postanowienie”

-

- Reklama -

W czwartek wydam postanowienie o zwołaniu Rady Gabinetowej na 13 lutego na godz. 13 – poinformował prezydent Andrzej Duda. Przekazał, że tematem rozmów będzie realizacja inwestycji takich jak Centralny Port Komunikacyjny, kwestia energetyki jądrowej oraz modernizacja polskiej armii.

Prezydent w czwartkowym oświadczeniu podkreślił, że kieruje nim troska o przyszłe pokolenia i zapewnienie im możliwości rozwoju oraz bezpieczeństwa. Stąd – jak podkreślił – muszą być realizowane zadania takie jak wielkie inwestycje, które zostały już zaplanowane, jak Centralny Port Komunikacyjny czy kwestia energetyki jądrowej oraz modernizacja polskiej armii.

Wydam dzisiaj postanowienie o zwołaniu Rady Gabinetowej, czyli konstytucyjnego ciała sprowadzającego się do obrad prowadzonych przez Radę Ministrów pod przewodnictwem prezydenta RP. Ta Rada zostaje przeze mnie zwołana na 13. lutego, czyli za dwanaście dni, na godz. 13 – powiedział prezydent.

Będziemy mogli usiąść z przedstawicielami rządu i spokojnie przedyskutować kwestie tego, jak rząd postrzega te inwestycje, jak rząd zamierza dalej realizować te inwestycje, jakie w tym zakresie zostały już podjęte działania, jakich działań możemy spodziewać się w przyszłości – powiedział prezydent.

Źródło:PAP

Najnowsze