Strona głównaWiadomościPolskaDepenalizacja marihuany. Rzecznik Konfederacji zabrała głos

Depenalizacja marihuany. Rzecznik Konfederacji zabrała głos

-

- Reklama -

Konfederacja jest za depenalizacją marihuany, choć nasze środowisko jest w tej sprawie podzielone. Jego wolnościowa część jest wręcz za jej legalizacją – powiedziała w czwartek w Studiu PAP rzecznik Konfederacji Ewa Zajączkowska-Hernik.

Zajączkowska-Hernik w czwartek w Studiu PAP pytana o to, co z podnoszonym od wielu lat przez środowiska związane z Konfederacją postulatem dotyczącym legalizacji marihuany do celów rekreacyjnych, odpowiedziała: „jesteśmy za depenalizacją”. Chodzi o dekryminalizację, czyli rezygnację z karalności za posiadanie marihuany.

- Reklama -

– Generalnie środowisko Konfederacji jest w tej sprawie podzielone. Mamy różne zdania w kwestii dostępności czy legalizacji marihuany. Ta część wolnościowa rzeczywiście jest wręcz za legalizacją – powiedziała.

Rzecznik partii podkreśliła, że posłowie Konfederacji w grudniu 2023 r. powołali parlamentarny zespół do spraw legalizacji marihuany. Dodała, że zespół ma być przyczynkiem do szerszej dyskusji na ten temat.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Powstanie parlamentarny zespół do spraw legalizacji marihuany w grudniu ogłosił poseł konfederacji Konrad Berkowicz. Podkreślał, że jego środowisko uważa, że „kara więzienia za posiadanie, używanie marihuany jest głupia, szkodliwa, nieludzka, jest przejawem totalniactwa państwa”.

Berkowicz przypomniał, że parlamentarny zespół ds. legalizacji marihuany został powołany również w poprzedniej kadencji Sejmu. – Nie dało się tego przeprowadzić, bo rządziło PiS. Teraz rządzą ludzie, którzy twierdzą, że są bardziej wolnościowi. Mam nadzieję, niewielką, ale jednak, że okaże się, to w tej kwestii przynajmniej prawdą i zmiana władzy w tej kwestii okaże się realną zmianą – powiedział polityk.

Źródło:PAP
spot_img

Najnowsze