Strona głównaWiadomościŚwiatZnaleziono ciało nastolatka. Sądzono, że to ofiara współczesnej zbrodni, a tymczasem...

Znaleziono ciało nastolatka. Sądzono, że to ofiara współczesnej zbrodni, a tymczasem…

-

- Reklama -

Na bagnach znaleziono ludzkie szczątki. Początkowo wydawało się, że jest to ciało nastolatka, który padł ofiarą współczesnej zbrodni. Okazało się jednak, że szczątki są o wiele starsze.

Szczątki znaleziono na bagnie Bellaghy w Irlandii Północnej. Na miejsce wezwano policję. Na pierwszy rzut oka oceniono, że jest to ciało ofiary współczesnej zbrodni.

- Reklama -

Policjanci eksperci wydostali szczątki z bagna tak, by ich nie uszkodzić. Ciało było mocno okaleczone: w jednym miejscu znaleziono kość piszczelową, ramienną, strzałkową, łokciową i promienną, a kilka metrów dalej kość udową, część ręki, palce, paznokcie, mostek i inne mniejsze części.

Dopiero, gdy ciało poddano dokładniejszym badaniom, okazało się, że ma ono 2-2,5 tys. lat. Nie ustalono jeszcze przyczyny zgonu nastolatka, ale na pewno nie ma już szans na złapanie jego mordercy.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Szczątki należały do chłopaka w wieku między 13 a 17 lat. Bagno tak dobrze zakonserwowało jego ciało, że zachowała się skóra, paznokcie i prawdopodobnie nawet nerka nastolatka.

Policji nie udało się natomiast znaleźć głowy chłopaka. – Aby dotrzymać najwyższych standardów kryminalistyki, dwukrotnie sprawdziliśmy teren za pomocą georadaru o wysokiej rozdzielczości. Nie znaleźliśmy śladów innych ciał. Szczątki zostały odkryte mniej więcej metr pod obecną powierzchnią gruntu, a głębokość ta zgadza się z wynikami datowania radiowęglowego. Znajdowały się wśród pozostałości drzew, co wskazuje, że ciało zostało pochowane w zagajniku lub też nastolatek w nim zmarł. Ewentualnie szczątki mogły zostać zaniesione przez wodę do zagajnika — przekazał dr Alastair Ruffel z Queen’s University w Belfaście.

spot_img

Najnowsze