Strona głównaWiadomościŚwiatKról Karol III w szpitalu. Hospitalizowano także księżną Kate

Król Karol III w szpitalu. Hospitalizowano także księżną Kate

-

- Reklama -

Król Karol III trafił do szpitala z powodu operacji prostaty. Okazuje się, że głowa państwa musi zostać w szpitalu dłużej, co wzbudza niepokój wśród Brytyjczyków, którzy obawiają się o zdrowie swojego monarchy.

O tym, że Karol III trafi na stół operacyjny z powodu potrzeby korekcji przerostu prostaty Pałac Buckingham informował z dużym wyprzedzeniem.

Opinia publiczna została także poinformowana, gdy monarcha znalazł się pod opieką lekarzy w The London Clinic.

„Król został dziś rano przyjęty do londyńskiego szpitala na zaplanowane leczenie. Jego Wysokość chciałby podziękować wszystkim, którzy w ciągu ostatniego tygodnia przesłali mu życzenia i jest zachwycony, że jego diagnoza ma pozytywny wpływ na świadomość na temat zdrowia wśród poddanych” – informowano.

Ostatecznie jednak król zostanie w szpitalu dłużej niż planowano, co wzbudza niepokój wśród jego poddanych.

„Przyjmuje się, że Karol pozostałby w szpitalu dłużej niż dwie noce tylko wtedy, gdyby wystąpił jakiś nieoczekiwany problem” – twierdzi informator „The Sun”.

Brytyjskie społeczeństwo jest zaniepokojone tym bardziej, że Karol nie jest jedynym członkiem rodziny królewskiej, który jest obecnie w szpitalu.

Również księżna Kate trafiła pod opiekę lekarzy. Media informowały, że synowa króla została hospitalizowana z powodu „planowanej operacji jamy brzusznej”.

W obowiązkach Kate zastępuje księżniczka Beatrycze. Żona następcy tronu pracuje natomiast zdalnie ze szpitalnego łóżka.

Najnowsze