Strona głównaWiadomościŚwiatScholz w Dniu Pamięci o Ofiarach Holokaustu: "Nasza demokracja nie jest darem...

Scholz w Dniu Pamięci o Ofiarach Holokaustu: „Nasza demokracja nie jest darem od Boga” [VIDEO]

-

- Reklama -

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu, kanclerz Niemiec Olaf Scholz zaapelował o zdecydowaną walkę z antysemityzmem i rasizmem. – „Nigdy więcej” jest każdego dnia – powiedział szef niemieckiego rządu w nagraniu wideo.

– 27 stycznia wzywa nas: Bądźcie widoczni! Bądźcie słyszalni! Przeciw antysemityzmowi, przeciw rasizmowi, przeciw nienawiści do ludzi – i naszej demokracji – apelował kanclerz.

- Reklama -

Olaf Scholz podkreślił, że centralnym zadaniem państwa jest to, żeby nigdy więcej nie powtórzyły się „dyktatura, ideologia rasowa, wykluczenie”. – Dlatego też zwalczamy każdą formę antysemityzmu, propagandy terroru i wrogości wobec człowieka – podkreślił kanclerz.

Z zadowoleniem przyjął liczne demonstracje przeciw ekstremizmowi, które odbyły się w Niemczech w ostatnich dniach i tygodniach. – Nasza demokracja nie jest darem od Boga. Jest stworzona przez ludzi. Jest silna, jeśli ją wspieramy. I potrzebuje nas, jeśli jest atakowana – grzmiał Scholz.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

102-letnia Margot Friedlaender, która przeżyła Holokaust, wyraziła zaniepokojenie rosnącą w Niemczech liczbą antysemickich incydentów. – Nigdy nie przypuszczałam, że znowu może do tego dojść (…), wtedy też to tak się zaczęło – powiedziała w piątek wieczorem Friedlaender w programie telewizji ARD „Tagesthemen”.

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu ustanowiono na 27 stycznia, ponieważ tego dnia w 1945 r. wojska sowieckie uwolniły więźniów niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, miejsca zagłady co najmniej miliona Żydów oraz ok. 120 tys. więźniów innych narodowości. Dzień ten jest uznawany za symboliczny koniec systematycznego niemieckiego ludobójstwa.

Źródło:PAP
spot_img

Najnowsze