Strona głównaWiadomościŚwiatKolejne państwa zawieszają wsparcie dla Agencji pomagającej Palestyńczykom

Kolejne państwa zawieszają wsparcie dla Agencji pomagającej Palestyńczykom

-

- Reklama -

Rząd Włoch zawiesił finansowanie Agencji Narodów Zjednoczonych ds. Pomocy Uchodźcom Palestyńskim na Bliskim Wschodzie (UNRWA) – poinformował w sobotę szef dyplomacji, wicepremier Antonio Tajani. Przypomniał, że decyzję taką podjęły też inne kraje.

Wicepremier Tajani napisał w tweecie: „Włoski rząd zawiesił finansowanie UNRWA, po okrutnym ataku Hamasu przeciwko Izraelowi 7 października. Państwa-sojusznicy ostatnio podjęły taką samą decyzję”.

- Reklama -

Jesteśmy zaangażowani w pomoc humanitarną dla ludności palestyńskiej, chroniąc bezpieczeństwo Izraela – dodał Antonio Tajani, który w minionych dniach spotkał się z władzami Autonomii Palestyńskiej i Izraela, w tym z premierem Benjaminem Netanjahu.

Decyzje o zawieszeniu finansowania podjęto po tym, gdy pojawiły się zarzuty udziału niektórych pracowników UNRWA w ataku Hamasu na Izrael. Wicepremier Tajani nie nawiązał jednak w swoim komunikacie do tej kwestii.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Agencja Narodów Zjednoczonych ds. Pomocy Uchodźcom Palestyńskim na Bliskim Wschodzie została powołana przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1949 roku w celu zapewnienia edukacji, opieki zdrowotnej, opieki społecznej, pomocy w nagłych wypadkach palestyńskim uchodźcom przebywającym na terytorium Libanu, Jordanii, Syrii i Autonomii Palestyńskiej oraz zapewnienia im pracy.

To jedyna agencja ONZ zaangażowana w pomoc dla uchodźców z konkretnego regionu świata i konfliktu zbrojnego. W ostatnim czasie rząd Giorgii Meloni poinformował, że we Włoszech leczone będą ciężko chore dzieci ze Strefy Gazy. Do Rzymu przybyła już pierwsza grupa 30 dzieci z opiekunami.

Źródło:PAP
spot_img

Najnowsze