Strona głównaWiadomościPolskaKwaśniewski zachęca koalicję Tuska do przyspieszonych wyborów

Kwaśniewski zachęca koalicję Tuska do przyspieszonych wyborów

-

- Reklama -

Przedterminowe wybory powinny być hasłem koalicji 15 października. Stwierdzenie, że nie jesteśmy w stanie rządzić w związku z obstrukcją prezydenta i musimy uzyskać silniejszy mandat, żeby móc je odrzucać, może być niezwykle silnym postulatem wyborczym – powiedział „Wprost” Aleksander Kwaśniewski.

Kwaśniewski powiedział „Wprost”, że partia Jarosława Kaczyńskiego prowadzi kampanię pod hasłem „chcemy szybszych wyborów, bo odzyskamy władzę”. Według niego „hasło +przedterminowych wyborów+ powinno być hasłem koalicji 15 października.

„Stwierdzenie, że nie jesteśmy w stanie rządzić w związku z obstrukcją prezydenta i musimy uzyskać silniejszy mandat, żeby móc je odrzucać, może być niezwykle silnym postulatem wyborczym, który zmobilizuje elektorat koalicji rządzącej” – uważa były prezydent. Dodał, że „wtedy wynik władzy może być lepszy i zarazem druzgocący dla prezydenta, bo jego weto będzie odrzucane. Wtedy Andrzej Duda nie miałby żadnych instrumentów”.

Dopytywany, czy radziłby koalicji rządzącej przedterminowe wybory, odpowiedział, że „jeżeli obstrukcja będzie tak duża, że prezydent będzie z definicji wetował najważniejsze kwestie, to będzie jedyne polityczne wyjście”. Szczególnie, że – jak zaznaczył Kwaśniewski – w ciągu ostatnich miesięcy rząd nie stracił swoich zwolenników.

Najnowsze