Strona głównaWiadomościŚwiatGreenpeace pozywa Holandię

Greenpeace pozywa Holandię

-

- Reklama -

Mieszkańcy karaibskiej wyspy Bonaire oraz Greenpeace pozwali w czwartek państwo holenderskie do sądu – przekazała w oświadczeniu organizacja „ekologiczna”. Zarzucają oni rządowi w Hadze, że robi zbyt mało, aby chronić mieszkańców wyspy przed tzw. zmianami klimatycznymi.

„Istnieje strategia przystosowania się do zmiany klimatu dla Holandii. Jednak rząd nie ma konkretnych planów ochrony dla Bonaire” – grzmi w oświadczeniu Greenpeace. Organizacja twierdzi, że w trakcie tzw. kryzysu klimatycznego jest to „nieodpowiedzialne”. Do jej pozwu, złożonego w sądzie w Hadze, dołączyła grupa mieszkańców wyspy.

- Reklama -

Wprawdzie w listopadzie ubiegłego roku gabinet premiera Marka Ruttego ogłosił, że Bonaire będzie miał w 2024 r. roku własny plan klimatyczny, jednak zdaniem powodów potrzebne są „pilne działania”, gdyż dotychczasowe są niewystarczające.

Według badań przeprowadzonych przez Vrije Universiteit w Amsterdamie część wyspy może zniknąć z powodu podniesienia się poziomu morza. Zagrożone mają być także chroniące wyspę przed powodzią rafy koralowe.

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Bonaire to należąca do Holandii wyspa na Morzu Karaibskim u wybrzeży Wenezueli. Razem z wyspami Arubą i Curacao tworzą grupę wysp ABC.

Źródło:PAP
spot_img

Najnowsze