Strona głównaWiadomościPolskaPotężne kłęby dymu pod Warszawą. Ewakuacja dzieci i apele o zamykanie okien...

Potężne kłęby dymu pod Warszawą. Ewakuacja dzieci i apele o zamykanie okien [VIDEO]

-

- Reklama -

Z uwagi na duży pożar hali produkcyjnej położonej przy ul. Umiastowskiej w Ołtarzewie prosimy o zamknięcie okien i w miarę możliwości pozostanie w domach, szczególnie dzieci – napisał w mediach społecznościowych burmistrz Ożarowa Mazowieckiego Paweł Kanclerz.

Poprosił by stosować się do komunikatów służb pracujących na miejscu pożaru i zachować ostrożność na drogach w okolicy zdarzenia. „Akcja gaszenia pożaru przebiega bez zakłóceń. Komunikat ma charakter prewencyjny” – dodał.

Wcześniej poinformował, że ze względu na poważnych rozmiarów pożar hali produkcyjnej położonej przy ul. Umiastowskiej do obiektów Wyższego Seminarium Duchownego ewakuowane zostały dzieci i młodzież z przedszkola i szkoły podstawowej. „Ewakuacja przebiegała płynnie pod nadzorem kadry pedagogicznej i odpowiednich służb” – dodał.

Płonie hala w Ołtarzewie (gm. Ożarów Mazowiecki) wypełniona tworzywami sztucznymi. Na miejscu 32 zastępy straży pożarnej i grupa chemiczna – powiedziała oficer prasowa Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP mł. kpt. inż. Katarzyna Urbanowska.

W hali jest pianka poliuretanowa, folia i opakowania plastikowe. „Jedna osoba została ewakuowana” – przekazała rzeczniczka.

Nad halą unoszą się kłęby dymu. „Na miejscu pracuje grupa chemiczna z Warszawy, która sprawdza jakość powietrza” – wyjaśniła.

W związku z akcją ratowniczą i zablokowaniem przejazdu ulicą Umiastowską w Ołtarzewie autobusy linii 713 zostały skierowane prosto ulicą Poznańską w obydwu kierunkach. Poinformował o tym Zarząd Transportu Miejskiego.

Źródło:PAP

Najnowsze