Strona głównaOpinieSommer OSTRO o "Sakiewiczu, Karnowskich, Rachoniu i Lichockiej et consortes”: "To nie...

Sommer OSTRO o „Sakiewiczu, Karnowskich, Rachoniu i Lichockiej et consortes”: „To nie są żadni obrońcy wolności słowa tylko zwykli oszuści”

-

- Reklama -

We wpisie na portalu X redaktor naczelny „Najwyższego CZAS!”-u Tomasz Sommer krótko podsumował postawę ludzi mieniących się „obrońcami wolności słowa”. Przypomniał, co robili, gdy ABW nałożyło blokadę na portal nczas.com.

Przypomnijmy, że w nocy z 9 na 10 lutego portal nczas.com, oficjalna witryna internetowa zarejestrowanego tytułu prasowego jakim jest tygodnik „Najwyższy CZAS!”, została bezprawnie zablokowana na podstawie decyzji Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Blokada ta trwa do dziś.

Redaktor naczelny „Najwyższego CZAS!”-u Tomasz Sommer wyjaśniał wówczas, „dlaczego ABW zaatakowało „Najwyższy CZAS!”.

„W Polsce mamy kilka grup mediów. O zaszeregowaniu do konkretnej grupy decyduje kryterium własnościowe i polityczne” – stwierdził wolnościowy dziennikarz.

„Po pierwsze mamy media rządowe i kupione przez rząd czyli TVP, kupione przez Orlen gazety lokalne, media Sakiewicza i Karnowskich. Za pieniądze ci funkcjonariusze gazetowi zrobią wszystko, nadadzą każdy przekaz” – wyjaśniał Sommer za czasów rządów PiS.

„Po drugie mamy media amerykańsko -żydowskie: TVN, „Gazeta Wyborcza” i ich pochodne. Realizują agendę właścicielską, dla PiS-u są nie do ruszenia, mimo, że są jawną obcą agenturą. Tu decyduje CIA i Mossad” – stwierdził.

„Po trzecie mamy media niemieckie – Onet, “Fakt”, kilka innych wydawnictw. To też głos obcej agentury BND, dla PiS nie do ruszenia” – dodał Sommer.

„Po czwarte, mamy media kościelne, które są w całości kupione i basują władzy. Niestety” – zauważył.

„Po piąte mamy media niezależne będące w polskim posiadaniu, takie jak Najwyższy CZAS!. To ostatni wolny głos w Polsce, niestety słaby ekonomicznie, gdyż ograniczony przez państwowy i agenturalny dumping. Teraz PiS postanowił zaatakować tę ostatnią ostoję wolności” – napisał redaktor naczelny w lutym 2023 roku.

Teraz odniósł się do tzw. „obrońców wolności słowa”, którzy płaczą nad rewolucją w mediach reżimowych.

„Co robili Sakiewicz, Karnowscy, Rachoń i Lichocka et consortes, gdy ich człowiek Kamiński przy pomocy ABW niszczył prawicowe portale takie, jak nczas.com? Kompletnie nic. Słowa z siebie nie wydusili. To nie są żadni obrońcy wolności słowa tylko zwykli oszuści” – skwitował.

Najnowsze