Strona głównaWiadomościRezerwa kadrowa z TVN-u. Stacja zwalnia swoich dziennikarzy z zakazu konkurencji,...

Rezerwa kadrowa z TVN-u. Stacja zwalnia swoich dziennikarzy z zakazu konkurencji, by mogli przejść do TVP

-

- Reklama -

W mediach pojawiła się informacja, że niektórzy pracownicy TVN Warner Bros. Discovery zostali przez pracodawcę zwolnieni z zakazu konkurencji, by móc przejść do TVP.

Zmiana wajchy w tzw. mediach publicznych. Resort kultury odwołał prezesów Zarządów Telewizji Polskiej S.A., Polskiego Radia S.A. i Polskiej Agencji Prasowej S.A. oraz Rady Nadzorcze. W ich miejsce minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz powołał już nowe władze.

Doprowadziło do tego, że w środę sytuacja w mediach reżimowych była następująca: ludzie nowej władzy okupowali budynki TVP przy ul. Woronicza, a ludzie starej władzy siedzibę TVP na placu Powstańców Warszawy.

W trakcie tych wydarzeń doszło do kilku dantejskich scen – m.in. szarpaniny z posłami. Natomiast dziś, tj. 21 grudnia, przed siedzibą TVP ustawiono barierki.

Czytaj więcej: Barierki wróciły. Na razie przed TVP. Były rzecznik Sienkiewicza prezesem radia

Stara kadra Telewizji Polskiej w dużej części zostanie wymieniona na nową. Przede wszystkim będą to osoby z TVN-u i Polsatu. Ta pierwsza stacja postanowiła pomóc swoim byłym pracownikom w przejściu do konkurencji.

Normalnie byłych pracowników TVN-u obowiązuje kilkumiesięczny zakaz konkurencji. W przypadku pracowników, którzy przejdą do TVP telewizja TVN, w ramach indywidualnych uzgodnień z odchodzącymi pracownikami, zrezygnowała z tych przepisów.

Co ciekawe, TVN robi wyjątek jedynie dla nowej TVP, bo gdy np. Magda Sakowska przechodziła w 2008 roku z TVN24 do Polsat News, musiała czekać sześć miesięcy na podjęcie nowej pracy. Podobnie Beata Tadla, która przechodząc z „Faktów” do „Wiadomości” w 2012 roku miała aż 9-miesięczny zakaz podjęcia pracy, który ostatecznie skrócono do 3 miesięcy.

Najnowsze